„Připravujeme atraktivní program pro rodiny s dětmi, vynálezce a kutily všeho druhu. Návštěvníci se mohou těšit například na motorizovaný nákupní vozík Vědátora Peti, recyklátor PET lahví i spoustu dalších věcí, které nejsou jen tak k vidění a které si budou moci osahat a vyzkoušet.” říká organizátor Vojtěch Kolařík.

Na parkovišti u policejní školy jsou první týden modré zóny.
Pokuty nefungovaly, modré čáry ano. U policejní školy už je možné zaparkovat

Maker Faire představí v Jihlavě zapálené tvůrce, vynálezce, vědce, inovátory, bastlíře a DIY nadšence. Na prvním ročníku mohou návštěvníci potkat přes dvacet nejen lokálních makerů, kteří ukážou své výtvory a vynálezy.

Na premiérovém ročníku jihlavského Maker Faire se návštěvníci mohou těšit také na interaktivní prezentaci jihlavské astronomické společnosti včetně ukázek dálkově ovládaných dalekohledů, workshopy 3D tisku a pájení, tvorbu domečků pro hmyz, malé i velké roboty, papírové modely a mnoho dalšího. Také si mohou domů odnést odlitek s kouskem města z workshopu JAM.

Další zábavu si návštěvníci užijí v zóně plné záhad. Návštěvníci v ní objeví netradiční využití kostiček lego. Budou psát tajné zprávy a pod rukama jim ožijí i hlavolamy.

Nebude chybět ani science show se spoustou zajímavých pokusů i sváření ve virtuální realitě a airbrush.

Mohlo by vás zajímat: Oslavy sta let ZUŠ Jihlava za milion. Vyvrcholením bude koncert s Čechomorem

Zdroj: Deník/Martin Singr