Ve vánočním trolejbusu cestovaly po většinu adventu a Vánoc i tři plyšové hračky – jeden a půl metru vysocí bílí medvědi. Jednoho kdosi v závěru svátků odcizil a dva nechal Dopravní podnik města Jihlavy v lednu vyčistit a vydezinfikovat v jihlavských prádelnách. Právě s nimi už si dnes hrají děti na dvou pracovištích Mateřské školy Mozaika. „Ve čtvrtek jsme je předali dětem v MŠ Riegrova - Pastelka a MŠ Erbenova – Juliánka. Jsem rád, že budou dál dělat radost,“ řekl jihlavský radní a spoluautor projektu vánočního trolejbusu David Beke.

Nový parciální trolejbus v Jihlavě.
Nová trať v Jihlavě. Trolejbusy pojedou od Cityparku k záchytnému parkovišti

Předání medvědů bylo v každé mateřské škole spojeno s hodinovým doprovodným programem, který připravila architektka a designérka vánočního trolejbusu Zuzana Tůmová a ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Radim Rovner. Děti si hrály s maketou vánočního trolejbusu, vybarvovaly omalovánky a soutěžily o dárky věnované dopravním podnikem.

Zuzana Tůmová i Radim Rovner dětem také slíbili, že vánoční trolejbus bude ulicemi Jihlavy jezdit i na konci letošního roku, jen bude podle nich zase trošku jinak nazdobený a vybavený. „Uvažujeme i o letním prázdninovém trolejbusu, ale zatím si to nechám jako možné překvapení,“ dodala Zuzana Tůmová a David Beke doplnil, že udělá maximum pro to, aby se na letní prázdninový trolejbus podařilo sehnat potřebné peníze.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vysočina Arena je připravená na mistrovství světa v biatlonu.

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek