Tamní starosta Ladislav Prokop spolu se zastupitelstvem obce získali pro obec vlastní znak a prapor, na kterém je v modrém poli žlutá růže s červeným semeníkem a zelenými kalištními lístky. To vše nyní doplnila píseň Myslibořská polka, kterou složil známý textař z Kaliště pod Javořicí Jaroslav Hájek. Jinak autor na 50 písniček o obcích a městech nejen na Vysočině.

Slavnostní shromáždění zastupitelstva a obyvatel se sešlo v neděli 6. října v místním kulturním domě, kam pozvali autory uvedené skladby, textaře Jaroslava Hájka a autora hudby Václava Maňase. Ten se však omluvil, a tak starosta Ladislav Prokop přivítal dechovou hudbu Telčská dechovka s kapelníkem Evženem Mašátem a zpěváky Věrou Svátkovou a Ctiborem Soukupem, a také Jaroslava Hájka, kterému předal Čestné uznání obce a dárkový koš. Zastupitelé pak podávali všem účastníkům občerstvení.

Položil jsem starostovi otázku, jak se dostali k této skladbě. Ladislav Prokp mi odpověděl: "Slyšel jsem písničky od Jaroslava Hájka, a také několik skladeb o okolních obcích, které složil. To mě zaujalo natolik, abych pana Hájka oslovil s tím, že bychom také chtěli, aby pro naši obec složil nějakou píseň. Tak se stalo a nyní máme svoji Myslibořskou polku. Ta obohatí kroniku naší obce o další raritu, která uchová naši činnost pro další generace."

Telčská dechovka k této oslavě nahrála hudební nosič s výběrem písniček myslibořského starosty. Zařadila tam i Myslibořskou polku, kterou tady prvně předvedla posluchačům a občanům. Na nedělní akci došlo na křest nového CD nosiče, kterého se zúčastnili starosta obce Ladislav Prokop, textař Jaroslav Hájek a kapelník Evžen Mašát. Všichni k tomu dodali pár slov a CD pokřtili šampaňským.

Písnička se jistě všem líbila, neboť to dali najevo bouřlivým potleskem. Kapelník Evžen Mašát vyzval obecenstvo na taneční parket a tak se všichni bavili podle svých možností. Místostarosta Martin Chalupa pak předal každému z přítomných občanů nahrávku Telčské dechovky s památeční skladbou Myslibořská polka.

Karel Novotný