Náš výlet začíná v maličké vesničce Riezlern (1086 m nad mořem) ve Voralbersku, v nejzápadnější a druhé nejmenší rakouské spolková zemi. Všem nadšeným turistům je k dispozici na 150 km značených turistických tras ve třech výškových stupních. Mnoho lyžařských areálů provozuje lanovky po celé léto. Můžete si tedy vychutnat ty nejkrásnější výhledy z Rakouských Alp pohodlně a z výšky. 

Tuto možnost využil také náš čtenář. Vydal se kabinovou lanovkou Kanzelwandbahn, až na vrchol Hammerspitze (1957 metrů nad mořem), pokračoval na další vrchol Fellhorn, Nebelhorn, a došel až do Oberstdorf, k přírodnímu jezeru Naturbad Freibergsee.

Návštěva v jihlavské zoologické zahradě nabídne například tříměsíční mimina levharta cejlonského, zvědavé surikaty, žirafáky i hravé opičky.
Levhartí miminka jsou tahákem jihlavské zoo. Hrajou si i s návštěvníky

Na videu můžete užít trochu té pohody, která na vrcholu panuje. Líně přežvykující krávy a horské kvítí. Den se opravdu vydařil, teploměr dosahoval až k 23 stipňům, což se v takových nadmořských výškách jen tak nevidí.

Jedna zajímavost na závěr: Věděli jste, že každá kráva má svůj vlastní zvonek, který vydává specifický zvuk, a podle něho je kráva rozpoznatelná na kilometry daleko. Společně takto tvoří nádhernou zvonkohru, nemyslíte? Také jsou tímto způsobem chráněni před horskými medvědy.

Pouťové veselí ovládlo první zářijový víkend Větrný Jeníkov. A bylo se čím bavit.
Pouť v Jeníkově natáhla na kino, hudbu, jarmark i pěkné počasí. Mrkněte

Výlet je vhodný spíše pro zkušenější turisty, nezapomeňte pořádnou obuv a hůlky, některá místa nejsou dobře schůdná. Určitě ještě není pozdě, vydat se do hor, letní sezóna zde končí až říjnu. Nejlépe vzít karavan, jen si pohlídejte, kde je povolené kempovat, ať nedostanete nějakou tučnou pokutu.