Akce spočívá v tom, že se zaregistruje jednotlivec, rodina či kolektiv prostřednictvím registračního formuláře na www.darujme.cz/beh a tam zvolí si výši příspěvku a také neonatologické oddělení, které si přeje podpořit. Pak už jen vyčká na 5. května, kdy se může kdekoli a kdykoli během dne vydat na libovolně dlouhou trasu a pak dát vědět prostřednictvím výsledného formuláře detaily o své aktivitě. Akci pořádá nezisková organizace Nedoklubko.

Každý den se v České republice narodí průměrně třiadvacet dětí příliš brzy. Nedoklubko má pro jejich rodiče připravenou potřebnou podporu a provází je na jejich cestě s předčasně narozeným miminkem.

Návštěvníci Májové slavnosti zaplnili loucké náměstí. Lákal je zejména koncert Anny K.
Májovka v Lukách nad Jihlavou: Anna K. zpívala před plným náměstím

První virtuální celorepublikový Běh a procházka se konaly v květnu 2021. Uplynulých tří ročníků se zúčastnilo více než sedmnáct tisíc účastníků a na podporu neonatologických oddělení putovaly téměř tři miliony korun.

Výtěžek letošního ročníku půjde hlavně na financování nezbytného vybavení podporujícího společný pobyt rodičů a miminek na oddělení a kurzů vývojové péče a dalšího vzdělávání pro zkvalitňování péče o ty nejmenší pacienty.