Nový vůz je větší než standardní auta využívané pracovníky hospice a umožňuje dopravu nejen základního vybavení, ale i rozměrnějších diagnostických přístrojů.

Bezmála tisícovka návštěvníků benefičních vystoupení „Cimrmanovské“ pohádky od ochotníků slyšela známé repliky o tom, že Bystrozraký hledá pocestného, kterého se chce zeptat na cestu. V úterý 11. června nejprve Zlatovláska, král, Jasoň, Vševěd a jejich slabozraký pomocník vystoupili z nového automobilu a následně v rámci lehce upravené pohádkové scénky místo tradiční odpovědi na otázku: „Je to pocestný?“, zaznělo: „Ne, je to KIA!“. Král poté předal ředitelce Oblastní charity Jihlava Haně Fexové klíčky od automobilu.

Originální předání vozidla ředitelce Oblastní charity Jihlava Haně Fexové. | Video: Marek Mašát

Ta následně přiznala, že byla překvapená tím, že ochotníci z Rantířova přijeli v kostýmech a předání pojali doslova pohádkově: „V čase vystoupení jsem byla mimo Jihlavu a nemohla jsem být v hledišti. Teď sem okouzlená nejen jejich dobrotou, ale i nádhernými kostýmy. Cítím se vážně jako v pohádce.“, komentovala Hana Fexová předání.

Po předání klíčků si „novomanželé“ Zlatovláska a Jasoň vychutnali sólový tanec, ke kterému jim hrál Bee Band a aplaudovala většina návštěvníků akce. Akce pak pokračovala vystoupením swingové skupiny a vzpomínkovým rituálem, kdy účastníci pouštěli svíčky v podobě malých lodiček na hladinu malého jezírka.

Příjezd nového auta KIA s ochotníky z Rantířova. | Video: Marek Mašát

V rámci divadelních vystoupení bylo vybráno 329 258 Kč. Výraznější slevu poskytl dodavatel automobilu společnost Auto Vysočina. Zbývající částku doplatili ochotníci z Rantířova a pořadatel vystoupení DKO Jihlava z odměny, kterou získali od Kraje Vysočina v rámci ankety Zlatá jeřabina, kde získali první místo v kategorii Kulturní aktivita roku 2023.

„Automobil jsme převzali přímo v autosalonu a v rámci Vzpomínkového setkání jsme ho chtěli ukázat veřejnosti a zároveň poděkovat za podporu, kterou nám poskytuje. Moc si toho vážíme a moc nám to v naší činnosti pomáhá,“ uzavírala převzetí Kii vedoucí Bárky Markéta Brestovská.