Soutěžní výstava je veřejnou soutěží plastikových modelářů, kteří tam předvedou své modely letadel, bojové techniky, lodí, dále pak výjevy z dějů zvané dioramata, figurky a podobně. Náš odhad je, že bude možno shlédnout zhruba pět set až šest set modelů.

O štít města Jihlavy 2022:

Zdroj: Youtube

Bude se soutěžit v devětadvaceti kategoriích seniorů a dětí. Dále se vyhlašuje třiadvacet speciálních ocenění včetně dvou putovních pohárů Best of Show pro nejlepší model letadla a vojenské techniky výstavy. Hlasováním příchozích návštěvníků budou oceněni modeláři Cenou diváků.

Na místě budou prodejci modelů a modelářského zboží. Vzhledem k tomu, že v Jihlavě a okolí není specializovaný modelářský obchod, tak to bude vítaná příležitost pro dokoupení materiálu a novinek na trhu s plastikovými modely.

Fenomén stavebnice Lego přilákal na výstavu v Jihlavě zástupy lidí.
Koncert Slipknotů, výjevy z Hvězdných válek. To nabízí Festival kostek v Jihlavě

Doprovodným programem bude několik besed a přednášek. První bude na téma Od Mnichova k protektorátu a přednese ji Pavel Slavík z našeho klubu KPM Jihlava. Další přednese Josef Vochyán z klubu Čeští RAFáci/Czech RAF Crew a bude pojednávat o rodákovi z Jihlavy - jmenuje se Jan Doucha – stíhací pilot RAF z Jihlavy. Zlatým hřebem bude beseda s majorem Františkem Kružíkem, který se podělí o zážitky s pilotováním nadzvukových stíhaček.

Eliška Kišová chce vrátit tradiční značku Modeta zpět na výsluní.
Na novou Modetu se neskutečně těším, říká ředitelka Eliška Kišová

Pokud se někdo bude chtít aktivně zúčastnit, pak se může zaregistrovat po internetu - https://contests.ipmscz.eu/ - nebo na místě od osmi do deseti hodin. Návštěvníci mohou přijít mezi desátou a patnáctou hodinou.

Vstupné pro veřejnost je sto korun, pro návštěvníky do patnácti let padesát korun, pro děti do šesti let zdarma.