Již v listopadu žáci jihlavské základní školy na Jungmannově ulici „cestovali“ v rámci vzdělávání po Africe. Tehdy navštívili Keňu a Kongo tak bylo druhým státem kontinentu.

V úterý 17. prosince byla do projektového vyučování zapojena i hudební a taneční skupina Emongo z Konga. Přímo od domorodých obyvatel se žáci dozvěděli hodně zajímavostí o školství, zdravotnictví, kultuře, ekonomice a přírodě Konga. Děti byly překvapeny, že si v této zemi musí lidé za vzdělání a lékařskou péči platit. „My bereme všechno jako samozřejmost,“ sdělil žák devátého ročníku. „Hodně z nás si uvědomilo, že si asi málo vážíme všech vymožeností, které u nás máme,“ pokračoval deváťák.

Nejkrásnějším zážitkem pro všechny děti i dospělé bylo hudební a taneční vystoupení Emonga. Všichni, žáci i učitelé, se ponořili do zvuků hudby afrických bubnů, zazpívali si jejich domorodé písně a s tím správným zápalem si vyzkoušeli africké domorodé tance. Byla to skutečná disco afro show. „Zažili jsme hodně zajímavý a krásný školní den,“ komentovali po skončení výuky žáci osmého ročníku.

Ivana Málková, ředitelka ZŠ Jungmannova