Koncert je součástí oficiálních oslav 105. výročí od založení Masarykovy univerzity a zároveň připomenutím jejího dvacetiletého působení v Telči v podobě univerzitního centra. Začíná v sedmnáct hodin. „Koncert je takovým vyvrcholením letošních oslav v Telči. Orchestr se do Telče vrací po pěti letech, kdy jsme na Masarykově univerzitě slavili stovku, a byl to tehdy mimořádný zážitek,“ uvádí k chystanému koncertu ředitel Univerzitního centra Jaroslav Makovec.

„Čeká nás celá řada krásných melodií z filmů, které asi není třeba příliš představovat. Věřím, že filmy jako Pán prstenů, Piráti z Karibiku, A.I. Umělá inteligence, Mumie či Jurský park jsou všem dostatečně známé a provedení ve velkém symfonickém orchestru bude opravdu dechberoucí. Doufejme jen, že nás letos nezradí počasí,“ dodává Makovec.

Univerzitní centrum Masarykovy univerzity působí v Telči od roku 2004, kdy univerzita převzala od města Telč do své správy budovu bývalé jezuitské koleje. Objekt se podařilo rekonstruovat a nyní slouží jako centrum kultury a vzdělávání. Kromě vzdělávacích akcí všech fakult Masarykovy univerzity je v Telči i plnohodnotná univerzitní knihovna, která se věnuje programům celoživotního vzdělávání a univerzitě třetího věku. Od loňského léta se tam nachází také expozice známé malířky Míly Doleželové.

Univerzitní centrum slaví celý letošní rok. Na podzim bude součástí i malá putovní výstava, která bude k vidění na všech fakultách v Brně.

Mohlo by vás zajímat: Na kole dětem. Jihlavou projeli cyklisté v čele s Josefem Zimovčákem

Josef Zimovčák dojel na vysokém kole do Jihlavy. | Video: Deník/Martin Singr