Ten podnikl v létě roku 2015 bláznivou výpravu. Stopnul 250 aut povětšinou nevalné úrovně, aby se dostal přes Sibiř, Aljašku, Střední Ameriku i peruánskou poušť až do střediska Ushuaia v Ohňové zemi - nejjižnějšího města světa.

Ilustrační foto.
Pokuta 80 tisíc na D1 na Jihlavsku: řidič autobusu neměl kartu v tachografu

„V mexickém kamionu jsme šňupali bílý prášek, v Jižní Americe žvýkali koku, ilegálně jsem překračoval hranice mezi středoamerickými státy, to všechno v knize je," popisuje Tomáš Poláček cestování i knihu STOP nesoucí podtitul Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země.

Stop je Poláčkův koníček, stopoval více než dvacet let. Dojel mimo jiného z Prahy na olympiádu do Pekingu. „Páteří knihy je ale tahle cesta přes dva kontinenty, protože ta byla určitě nejdrsnější – v posledních dnech jsem dost brečel," dodává Poláček.

Tentokrát se v rámci Listování Tomáš Poláček zastavil i v Polné, kde stovce diváků přiblížil právě zmíněnou knihu zajímavým a netradičně dramatickým způsobem. Spolu s ním účinkovali členové činohry Městského divadla v Brně Aleš Novotný a Jiří Ressler.