Pouťová dechovka se konala v neděli 1. září a byla obohacená jubilejním křtem pátého CD Vysočanky s názvem Pozdrav z Vysočiny, které nahrála textaři Jaroslavu Hájkovi, Je to druhé autorské CD kapely, které mu nahrála, prvním bylo CD Duše muzikanta. Vysočanka spolupracuje s Jaroslavem Hájkem řadu let a jeho práce si považuje. Sám Hájek si této spolupráce velmi cení a pravidelně se zúčastňuje všech akcí kapely. Celkově má s tímto novým CD již 12 vlastních autorských nosičů, kde jsou jen jeho texty s hudbou různých skladatelů.

Toto odpoledne zahájil moderátor a bubeník Vysočanky Vladimír Špejtek, se kterým se dále střídala zpěvačka Sylva Maršová-Gráfová. Přivítal všechny přítomné, účinkující a hosty, mezi kterými byla starostka Brtnice Miroslava Švaříčková, hudební skladatel a dirigent dechového orchestru Jitřenka z Prahy Antonín Tichý, hudební skladatel Ladislav Prudík, textař Jaroslav Hájek i další bývalí muzikanti Vysočanky z okolí.

Pak již dostali prostor muzikanti Vysočanky s kapelníkem Jiřím Vorlíčkem mladším a se zpěváky Sylvou Maršovou-Gráfovou, Marcelou Láníkovou, Jiřím Chládkem, Josefem Smolíkem a desetiletým Janem Vorlíčkem, synem kapelníka. Zahráli zde několik písniček z nového alba a jednu z nich Dětský svět, si také zazpíval sám Jan Vorlíček. V průběhu produkce proběhl vlastní křest nového CD, kterého se zúčastnili shora uvedení hudební skladatelé a textař, kapelník Jiří Vorlíček a umělecký vedoucí kapely a jeho bratr Radek Vorlíček, který zajistil zvukovou a hudební režii tohoto CD.

V průběhu přestávky pak vystoupily místní mažoretky Pomněnky se svým programem, který řídily jejich vedoucí Amálie Běhanová a Aneta Vlčková.

S nástupem hostující kapely Mistříňanka Antonína Pavluše z jižní Moravy přišly i menší dešťové přeháňky, ani ty však neubraly na veselé náladě publika i tančících párů. Všichni byli nadšení z výkonu muzikantů i zpěváků, jejichž program zde uváděla Kristína Biskupičová. S Mistříňankou zazpívali Dominika a Štěpánka Pavlušovy, Vít Nosek a Jan Olexa. Zvukařem je již tradičně kapelník František Pavluš a kapelu řídí jeho syn František. Mistříňanka zde zahrála mimo vlastních skladeb i hodně skladeb českých autorů, což všem umožnilo přidat se ke zpěvu známých písniček, čímž vyvrcholilo celé nedělní odpoledne.

Poděkovaní nás, účastníků, patří všem účinkujícím, pořadatelům a obsluhujícímu personálu za to, že přispěli k dobré pohodě všech.

Karel Novotný