Koleda se nyní přesunula do virtuálního prostředí a lidé mohou ještě do konce dubna přispět do online pokladničky na www.trikralovsbirka.cz.

„Máme radost, že se podařilo kolednické skupinky rozšířit, a to především v Jihlavě. Celkem se koledování zúčastnilo asi okolo 1 200 koledníků, v terénu se pohybovalo přes 450 pokladniček, některé skupinky koledovaly i dva nebo tři dny,“ uvedl Roman Mezlík, hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky na Jihlavsku.

Konečný výtěžek 2 553 388 korun je pro jihlavskou Charitu překvapiví a rekordní. „Vážíme si důvěry lidí a to, že dokážou podpořit charitní činnost i v této nelehké finanční době,“ řekl Roman Mezlík, z Oblastní charity Jihlava. Tříkrálová sbírka je společenskou událostí a slouží primárně jako žehnání domácnostem a předání radostné zprávy a přání všeho dobrého. Lidé se těší na Tři krále, že přijdou a požehnají jejich domu. Hezkou tradici někde umocní i pohlazení nebo sladká odměna pro malé koledníky.

A na co letošní výtěžek sbírky poputuje? Vykoledované finanční dary využije Oblastní charita Jihlava, která Tříkrálovou sbírku organizuje, k naplnění několika vypsaných záměrů. Darované peníze pomohou lidem se zdravotním postižením, mentálním i kombinovaným, lidem nevyléčitelně nemocným, lidem ohroženým sociálním vyloučením a samozřejmě část půjde i na zkvalitnění poskytovaných služeb.

Pracovníci oddělení správy podzemí rozšířili expozici krytu civilní obrany v Jihlavě.
Návštěvníkem pod povrchem. Kryt v Jihlavě skrývá nové poklady

Tříkrálová sbírka 2023 pomůže v následujících záměrech:

• Podpora investičního záměru rekonstrukce budovy včetně přilehlé zahrady Centra sociálních služeb Mahenova 16 v Jihlavě dle potřeb cílové skupiny Odlehčovací služby Adapta. Adapta je odlehčovací služba pro osoby s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením. Poskytuje individuální podporu a pomoc prostřednictvím ambulantní, terénní i pobytové formy.

• Podpora investičního záměru rekonstrukce budovy Centra sociálních služeb Mahenova 16 v Jihlavě. Přizpůsobení prostoru pro rozšiřující se multidisciplinární tým služby, jehož součástí jsou lékaři, zdravotní sestry, pečovatelky, psychiatr aj.

• Příspěvek na úhradu části provozních nákladů služby Charitní záchranné sítě, určené pro lidi v nouzi.

• Zajištění materiálu a provozních nákladů střediska Dobrovolnické centrum. 

• Zajištění materiální pomoci (hygienické a domácí potřeby, oblečení) a potravin pro lidi v nouzi.

• Udržení dostupnosti a kvality služeb, které jsou nepříznivě ovlivněny rostoucími cenami (především energií a PHM).

Výstava v Oblastní galerie Vysočiny zve do fiktivního vesmíru Karolíny Kolbové.
V galerii se návštěvníci dostanou do fiktivního vesmíru. S Karolínou Kolbovou

„Děkujeme všem koledníkům za jejich nadšení a pomoc při realizaci letošní Tříkrálové sbírky. A velké DÍKY patří především vám, lidé dobrého srdce, kteří jste udělali dobrý skutek a podpořili charitní pomoc lidem v nouzi,“ závěrem dodal Roman Mezlík.

Tříkrálová sbírka pokračuje nyní online koledou na webu www.trikralovasbirka.cz a je určena především pro ty, kteří nebyli doma a chtěli by ještě dodatečně podpořit charitní záměry pro rok 2023. Stačí kliknout na uvedené stránky a postup je velmi snadný. Stanovíte si výši částky a nezapomeňte uvést specifikaci: Oblastní charitu Jihlava, Jihlava, případně PSČ 586 01!

Marek Mašát, koordinátor propagace

Individuální trénování paměti a smyslová stimulace klientů v Domově pro seniory v Lesnově.
Senioři skládají puzzle z fotografií. V domově ví, že je trénink paměti důležitý