Rodinné klany s menšími či většími dětmi, zamilované páry, lidé důchodového věku, organizované skupiny a pejsci všech možných ras i velikostí – takoví byli účastníci prvního dne běhu. Chůzí, během, na kole, na odrážedle, v kočárku, v maminčině bříšku, ale i s berlemi a na invalidním vozíku – to je jen neúplný výčet způsobů, jak lze trasy v centru Telče o délce jeden a půl nebo tři kilometry absolvovat. Perníková medaile, diplom a skvělý pocit z dobrého skutku – to je ta nejlepší odměna v cíli.

„Letos jsme připravili limitovanou edici našich triček, které bylo možné objednat pouze při on-line registraci a na stánku již k dostání bohužel nebudou. Lidé si tam však mohou koupit krásné a praktické běžecké čelenky a funkční nákrčníky ve třech barvách a běhací sukně,“ říká Eva Švecová a dodává: “Již potřetí jsme s ohledem na pozitivní reakce lidí přistoupili k týdenní variantě běhu, kdy mají účastníci větší volnost vybrat si den, kdy na běh přijdou. Na jednu stranu se tím připravíme o ten nesmírně silný a emotivní okamžik, kdy se při posledním jednodenním běhu sešlo na náměstí najednou téměř 800 běžců. Na stranu druhou se nemusíme tolik obávat špatného počasí, máme mnohem více času a prostoru s lidmi pohovořit a případně i představit naše služby, neboť se čím dál častěji stává, že se běhu účastní i turisté a návštěvníci Telče.“

Pramen Dyje u Panenské Rozsíčky. Nová socha znázorňuje řeku Dyje s větvemi jako přítoky.
Netradiční socha u pramene Dyje. Větve připomínají její přítoky. Podívejte se

Heslo letošního ročníku Běhu městem šťastných lásek zní „Pomáhat je cíl!“ Přijít či přijet „pomáhat“ chůzí nebo během je možné až do soboty 6. srpna, kdy se ve dvě hodiny odpoledne startovní brána na telčském náměstí symbolicky uzavře a proběhne slavnostní vyhlášení výtěžku. „Cílem Sdílení je pomáhat lidem strávit konec života doma s rodinou. Cílem běhu Sdílení je zajistit pro tuto službu část financí. Jsme nesmírně vděčni všem, kteří nás jakkoli podporují a pomáhají nám. A tím doslova naplňují naše heslo,“ doplňuje Švecová.

Milena Kopečná

Najdete se na fotkách z Festivalu dětí, který se konal v druhé půlce června v Jihlavě?
Ohlédnutí. Najdete se? Tisíce dětí se vyřádily na největším festivalu