Sníh v létě? Žádný problém. Třeštičtí se rozhodli, že komisi ukážou něco jako rok na vsi. Postupně tak místní ukázali, jak se baví napříč ročními obdobími. A příprava byla opravdu poctivá, až se švec divil, proč maminka starosty potřebuje nutně opravit boty na běžky už v létě. Členové komise se seznámili s šikovnými ručičkami, aktivními sportovními a volnočasovými oddíly, nahlédli prakticky až do kuchyní hospodyňek a mohli si i některé aktivity vyzkoušet.

O co Třeštici jde? Na sobotním Jarmarku venkova v Luhačovicích se uskuteční vyhlášení vítěze šestadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku. V dosavadní historii se zatím žádné obci z Jihlavska nepodařilo na prvenství v republikovém kole dosáhnout. V minulosti se to podařilo obci Vilémov na Havlíčkobrodsku, která vyhrála v roce 2003 a v nedávné historii ještě Heřmanovu na Žďársku v roce 2014. Bude Třeštice třetím do party? To uvidíme.

Cesta Vysočinou na pomoc dětem. Přejezd po hrázi nádrže v Hubenově.
Nevídané. Cyklisté na hrázi nádrže v Hubenově. Jízda pomohla dětem

Odhadnout šance je těžké i podle starosty Třeštice Martina Kodyse. Nicméně se na vyhlášení chystá početná delegace z obce. „Někteří pojedeme už v pátek, zbytek potom přijede v sobotu autobusem, který z obce vypravíme,“ uvedl starosta Martin Kodys, který celé září vyzývá veřejnost na Facebooku k hlasování v Ceně veřejnosti. Podpořit svého favorita mohou lidé až do 16. září do půlnoci. Každý den je možné provést z jednoho přístroje (počítač, mobil) pouze jedno hlasování.

Hlasovat lze na tomto odkazu.

Ve Stonařově otevřeli in-line dráhu českým rekordem.
I s půllitrem na hlavě a promoklí. Ve Stonařově vytvořili nový český rekord