„Máme velkou radost, že běh opět přilákal nadšené podporovatele naší organizace napříč všemi generacemi. Na trase tři kilometry nebo kilometr a půl jste mohli potkat rodiny s kočárky, skupinky seniorek nebo také opravdové běžce, kteří neváhali trasu oběhnout třeba čtyřikrát,“ líčí s povděkem organizátorka Eva Švecová ze Sdílení. Není divu, že velkou část běžců tvořily děti. Odměnou v cíli jim totiž byla nádherná perníková medaile. Ty už roky pro Sdílení pečou perníkářky známé jako Studnické perníčky a paní Marie Tomášová z Telče.

Letos jich byla potřeba 820. Právě tolik lidí se rozhodlo podpořit organizaci, která nejen na Telčsku pečuje o staré lidi, vážně nemocné, ale také o umírající v jejich domácím prostředí. Část financí na provoz si zaměstnanci Sdílení shánějí sami. „Těší nás podpora nejen jednotlivců, ale také firem, které před během aktivně oslovujeme. Loga těch, které nám přispěly finančním darem, mohli lidé najít na startovní bráně,“ vysvětluje Jana Tománková, která má firemní fundraising ve Sdílení na starost.

Celý týden v Telči běhají pro Sdílení. Můžete i vy?
S bříškem, na odrážedle, i v kočárku. V Telči celý týden běhají. Najdete se?

Jaká částka se podařila nakonec vybrat? „Štědrost našich podporovatelů je neuvěřitelná. Výtěžek běhu je nádherných 343 837 korun. Poděkování patří všem, kteří k tak velkému úspěchu benefiční akce přispěli. Na koho ale nesmíme zapomenout, jsou naši dobrovolníci. Odpracovali na přípravách akce i jejím průběhu celkem 513 hodin a na stánku jim nikdy nechyběl úsměv a slova díků pro naše běžce. Jsme jim moc vděční. Bez nich by to skutečně nešlo,“ děkuje a uzavírá Eva Švecová.

Tisková zpráva organizace Sdílení, o.p.s.

I letos poskytl Hotel Antoň v Telči zázemí kurzům kresby a malby.
Umělcem za pár dní. V Telči malovali obličeje známých, přírodu i zvířata