Výtěžek poslouží na realizaci projektu „Společně pod střechou“. Tento projekt spočívá v pořízení pergoly na zahradu odlehčovací služby Adapta. Pergola bude určena pro hendikepované klienty Adapty a poslouží jako místo, které bude vytvářet příjemné venkovní posezení pro odpočinek, relaxaci, či různé terapeutické činnosti. „Půjde o venkovní krytý a uzpůsobený prostor pro naše klienty a poslouží jako místo pro setkávání a sociální interakci,“ popisuje účel pergoly Jana Nagyová, vedoucí Adapty.

I přes nepřízeň počasí se podařilo loňský výtěžek téměř zdvojnásobit. „Děkujeme návštěvníkům svatomartinských oslav za jejich štědrost a pořadatelům z Brány Jihlava za vstřícnou spolupráci,“ sdělila Jana Nagyová z Adapty. Pracovníky Adapty potěšilo i to, že za nimi zavítala a přispěla i Anna Polívková, známá česká herečka.

Sbírka potravin v Jihlavě, listopad 2023.
Lidé byli štědří. V Jihlavě dobrovolníci vybrali stovky kilogramů pomoci

U charitních stánků se tvořily místy fronty zájemců a o voňavé rohlíčky byl po celý den zájem. Rohlíčky pro jihlavskou Charitu napekla partnerská pekárna Lapek, a.s.. Dobrovolníci a pracovníci odlehčovací služby vedle rohlíčků zároveň poskytovali zájemcům informace o odlehčovací službě.

Jedna z dobrovolnic na stánku se svěřila se svým dojmem, který v ní zanechal mladá dívka: „Přišla za námi asi dvanáctiletá dívčina, která předběhla frontu a vhodila do pokladničky větší obnos v bankovkách. Nechtěla ani rohlíček. Jen se usmála a řekla, že chce její rodina pomoct hendikepovaným.“ Silný moment umocnilo i to, že anonymní mladá dárkyně byla navíc oděná v obyčejném oblečení. „Lidé s dobrým srdcem ještě nevymřeli,“ dodala Jana Nagyová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tipy na prodloužený víkend na Jihlavsku.

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek