“Znojemské historické vinobraní je na rozdíl od obdobných akcí zcela výjimečné svou návštěvností, která atakuje sto tisíc lidí. Všichni lidé se scházejí v našem historickém centru. Z bezpečnostních důvodů jsme se proto rozhodli další ročník ještě o rok odložit a místo vinobraní uspořádat Vinařské t®ipy,” vysvětluje ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Koncept Vinařských t®ipů si kladl za cíl nabídnout návštěvníkům zcela nový zážitek. “Naším cílem bylo, aby lidé během jediného víkendu mohli ochutnat celé Znojemsko. Připravili jsme pro ně stovky degustačních míst, lidé měli unikátní možnost nahlédnout do mnoha sklepů, zažít četná folklorní vystoupení a nádherné večerní koncerty při víně,” říká František Koudela.

Do Vinařských t®ipů se zapojilo celkem 15 míst. Kromě Znojma, které nabídlo komorní průvod s bohem vína Bakchusem, královským šaškem a konšely, se do akce zapojili v Hnanicích, Šatově, Konicích a Popicích, Vrbovci, Božicích, Novém Šaldorfu, Havraníkách, Chvalovicích, Dobšicích, Jaroslavicích, Horních Dunajovicích nebo také ve Znovínu Znojmo a Vinařství LAHOFER.

Na Vinařské t®tipy dorazil i král Jan Lucemburský. Tradiční postava oblíbeného historického průvodu. Král se svou chotí sledoval rytířský jezdecký turnaj na nádvoří Znojemského hradu.

„Záměr rozprostřít tisíce spokojených návštěvníků na více míst se povedl. Lidé si pochvalovali skvělý program a většina říkala, že se k nám příští rok hodlá vrátit. Věřím, že se se všemi potkáme na tradičním Znojemské historické vinobraní, které je naplánováno na 9. až 11. září 2022. S přípravami už jsme začali a myslím, že se turisté i místní budou mít na co těšit,“ říká závěrem ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Vinařské t®ipy podpořila společnost ZnojmoRegion, ministr zemědělství Miroslav Toman. Mediálním partnerem akce byl Český rozhlas Brno.

Karel Semotam
vedoucí marketingu

Znojemská Beseda