Pojďme se podívat na pár zajímavých míst pro rodinný výlet.

Portz Insel je unikátní, čtyři sta let starý, opevněný letohrádek u Mikulova. Nachází se v areálu Tichého Ostrova u Nového rybníku v těsné blízkosti původní zemské hranice Moravy a dolních Rakous. Roku 1627 jej nechal vybudovat kardinál Ditrichštejn. 

Na hradě v Lipnici nad Sázavou provázel kdysi i slavný spisovatel Jaroslav Hašek, autor Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války.
Na hradě v Lipnici provázel návštěvníky i autor Švejka. Je tam krásně

Další zajímavou nabídkou je Svatý Kopeček, krásné poutní místo, ze kterého je fámozní výhled na město Mikulov a široké okolí. Také Apollónův chrám určitě stojí za prohlídku. Je součástí Lednicko-Valtického areálu, který je zapsán na seznam UNESCO. Také můžete navštívitl iechtensteinský a později dietrichsteinský zámek Mikulov, který stojí na skalním útesu a tvoří tak již několik století nepřehlédnutelnou dominantu Mikulova.

Návštěva na Ranči Telč může být zábava, jak dokazují fotografie.
Na ranči v Telči baví lidi veselý oslík. Podívejte se, jaké umí obličeje

Další kroky nás zavedou na Pálavu. Krásné přírodní scenérie okouzlí každého návštěvníka. Sirotčí Hrádek je skvělé místečko na malou procházku. Stojí za to si vyšlápnout kopec a pokochat se výhledem na okolí Pálavy, Pasohlávek, Svatý K opeček v Mikulově a nebo nádrž Dolní Věstonice.

Posílejte i vy fotografie z výletů na adresu jihlavsky@denik.cz.