Muzeum Vladimíra Menšíka

Expozice Vladimíra Menšíka v Ivančicích byla otevřena 9. října 1999 k nedožitým 70. narozeninám umělce a od roku 2003 je umístěna v prostorách historické budovy staré radnice na Palackého náměstí, spolu s památníkem Alfonse Muchy. Je sestavená z osobních věcí, rodinných fotografií, dokumentů, fotografií z mnoha filmů, ve kterých známý herec účinkoval. Po celou dobu prohlídky nás provází hlas tohoto nezapomenutelného komika, baviče, konferenciéra a především skvělého herce.

Šnek

Ivančické zastavení - U Šneka vzniklo v roce 2015 u řeky Jihlavy před klubovnou skautů. Stylizovaný šnek je pět metrů dlouhý a tři metry vysoký, je vyzděný z lomového kamene v kombinaci s kovanými prvky. Součástí tohoto zastavení jsou sluneční hodiny, jejichž jednotlivé - číslicí označené - body mají podobu sedaček. Dále je zde stůl a lavice, hrazda, houpačka a ohniště. Autorem je Josef Zahradník.


Rozhledna Na oklikách

Rozhledna Na Oklikách je vyhlídkový altán východně od Ivančic. Rozhledna se nachází ve svahu údolí řeky Jihlavy, nad skalními útvary, které jsou známé pod jménem Okliky. Původně zde byl postaven dřevěný vyhlídkový gloriet, který vznikl v roce 1911 zásluhou Okrašlovacího spolku. V roce 1938 byl nahrazený betonovým vyhlídkovým altánkem, jehož autorem je, podobně jako u nedaleké rozhledny Alfonse Muchy, Miloš Navrátil. Z rozhledny Na Oklikách je výhled především do údolí Jihlavy směrem k Ivančicím a částečně ke Stříbskému mlýnu a na protější zalesněný masiv Rény. Rozhledna je volně přístupná, vede kolem ní červená turistická značka naučná stezka


Naučná stezka Pekárka u Ivančic

Stezka je dlouhá dva kilometry vznikala mezi lety 2007 a 2010. Je okružní a provede vás přírodní památkou Celkem pět zastavení vás seznámí s živou i neživou přírodou této lokality. Stezka se nachází u silnice spojující Alexovice a Řeznovice.

LIBUŠE HOŠKOVÁ