"Stává se pomalu tradicí, že na má vystoupení v českých a moravských městech dojde až napotřetí. Tak snad se naplní známé pořekadlo do třetice všeho dobrého a já budu moci konečně vystoupit před svými příznivci v metropoli Vysočiny. Jako vždy se do Jihlavy velmi těším. Jsem ráda, že situace je nyní natolik uspokojivá, že po prosincovém a dubnovém odložení si budu moci v také v Jihlavě užít tu neopakovatelnou atmosféru, která nám zpěvákům a hercům během covidu tolik chyběla,” říká spokojeně zpěvačka Helena Vondráčková.

 Ta od červnového obnovení turné, kdy vystoupila v pražském Hudebním divadle Karlín, má za sebou řadu v rámci epidemických nařízení “vyprodaných” vystoupení. Například do Jihlavy míří ze Zlína, kde vystoupí den před koncertem v Jihlavě. Předtím odehrála koncerty na nádvoří hradu Křivoklát, v západočeských Domažlicích, Klatovech a Sušici nebo charitativní vystoupení v Liblicích. Výčet štací uzavírají Pelhřimov, Prostějově a zmíněném Zlíně.

Pouť ve Stonařově jede prodlouženou. Návštěvníci mohou na atrakce ještě během úterního dne. Přímo na svátek svatého Václava.
Drak si ve Stonařově pochutnává na kostelní věži. Přijela pouť

“I přesto, že koncertní vystoupení jsou doprovázena pro mnohé z nás nepříjemnými opatřeními, včetně nošení roušek, jsem šťastná, že i přes tento módní doplněk vynucený dobou vidím v hledištích výhradně spokojené tváře. A to dodává i mým vystoupením patřičnou energii, známou z dob před pandemií. Věřím, že jiné to nebude ani v Jihlavě,” pochvaluje si Helena Vondráčková a dodává: “Fanouškům mohu slíbit, že se dočkají jak oblíbených hitů, tak i několika ochutnávek z posledního alba Tvrdohlavá, které vyšlo vloni na podzim.”

Vstupenky na koncert jsou stále k dostání na webu DKO.

Tomáš Kopečný