„Těší nás, že si lidé najdou čas a přijdou zavzpomínat na své blízké zesnulé. Někdo sdílí svůj příběh s ostatními, někdo zavzpomíná sám ve svých myšlenkách během koncertu a někdo má radost ze setkání s přáteli,“ říká Eva Švecová, vedoucí fundraisingu ve Sdílení.

Strašidelný dům v Telči přitahuje pozornost. Chodí se sem bát děti i dospělí.
Strašidelný dům v Telči nahání hrůzu. Kostlivci po setmění tančí valčík

Pásmo písní, které zaznělo v podání žákyň z pěvecké třídy Evy Pavlíkové, bylo vytvořeno pro tuto příležitost a neslo název Vzpomínky. Písně provázelo mluvené slovo paní Emílie Drdácké, jež napsal pan Miloslav Toman. Na klarinet zahrála Milena Svobodová a jako host se ke zpěvačkám přidala i Kamila Brotánková. V mnoha případech dojatí posluchači odměnili hudebníky potleskem ve stoje a celý večer se nesly sálem orlovny slova chvály. „Byl to kouzelný večer. Po koncertě se lidé sešli v přísálí, kde bylo připraveno bohaté občerstvení a k poslechu nám zde zahráli na akordeon a klávesy Vladimír Brtník a Bohumír Pokorný. Obsluhu na baru bravurně zvládli naši dobrovolníci. Jejich pomoci si moc vážíme,“ děkuje Eva Švecová ze Sdílení.

Z nuly na sto. Divadelní soubor Karla Čapka slavil stovku.
VIDEO: Třešťští ochotníci slavili stovku. Divákům nabídli tři premiéry

Vstupné na koncert bylo dobrovolné. Výtěžek ve výši 18 900 korun poputuje na nákup zdravotnického vybavení domácí hospicové péče. „Děkujeme všem, kteří se na této benefiční akci podíleli. Největší poděkování avšak míří do ZUŠ k ředitelce Evě Pavlíkové. Koncert vzbudil v lidech velké emoce a ještě dlouho v nás bude tento zážitek doznívat. A když jsme u těch vzpomínek – děkujeme, že nám přibyly nové a ještě k tomu tak nádherné,“ uzavírá Eva Švecová.

Ivana Holcová