Program začíná ve čtyři hodiny odpoledne. Součástí je i koncert swingového Bee Bandu, výstava obrazů žáků ZŠ Kollárova, pietní ceremoniál a bude i milé překvapení.

„Příběhy lidí, kteří s námi na určitou chvíli spojili svoji cestu, nezapomínáme. Na podobných setkáních je možnost se potkat, zavzpomínat a v poněkud jiném rozpoložení si popovídat. Očistný účinek přitom pomáhá v další cestě nám i návštěvníkům,“ přibližuje důležitost a význam akce Markéta Brestovská, vedoucí mobilního hospice Bárka, který je součástí Oblastní charity Jihlava. Setkání není určené výhradně klientům Bárky. Na koncert může přijít kdokoliv a může se zapojit i do vzpomínkového rituálu, kdy účastníci pouští po vodě svíčky v podobě lodiček. „ Svou bárku se zapálenou svíčkou může po parkovém jezírku poslat kdokoliv, kdo chce symbolicky uctít památku někoho zesnulého. Symbolicky tak vysíláme vzpomínky na své nejbližší, vzdáváme jim hold a očišťujeme se od žalu “ přibližuje Markéta Brestovská.

Setkání má za cíl nejenom zavzpomínat na blízké, ale i prezentovat činnost hospicové služby společnosti a otevírat na veřejnosti témata spojená se smrtí a odcházením.

„Součástí naší práce je i péče o ty, kteří doprovázeli někoho ze svých blízkých. Truchlení a bolest ze ztráty často dlouho přetrvávají a není jednoduché se zbavit vzpomínek a smutku. Toto je jedna z cest, kterou nabízíme. Chceme vytvořit prostor, kde lidé mohou vzpomínat v bezpečném a přívětivém prostředí,“ dodává závěrem Markéta Brestovská.

Pro účastníky akce bude připravené i pestré občerstvení, kdy Kavárna Paseka zajistí vedle rozličných nápojů například i palačinky a pizzu.