„Jako profesionální hasič se se záchranáři potkávám dennodenně a pozoruji je při jejich nelehké práci. Už dávno jsem si uvědomil, že to jsou opravdoví hrdinové, kteří si zaslouží obdiv a větší pozornost. Chtěl bych touto písní všem poděkovat," řekl k tomu Jurič Pařil s tím, že ho potěší, když se píseň dostane mezi všechny lékaře, záchranáře a veškerý zdravotní personál.

Novou píseň můžete od pátku zhlédnout na kanálu YouTube:

Zdroj: Youtube

Jak upozorňuje, záchranáři se dennodenně potýkají s nelehkými situacemi, které musí řešit. Ať je léto, zima, půlnoc, vždy jsou připraveni vyrazit na pomoc druhým v nouzi. Jurič Pařil jejich pomoc ocenil v loňském roce, kdy si vážně poranil chodidlo pravé nohy křovinořezem a záchranáři ho zachraňovali uprostřed lesa.

Nepojízdné auto skončilo v řepkovém poli. Foto: poskytla PČR
Zraněná žena odešla po nehodě u Polné domů. Nadýchala přes dvě promile

„Tehdy jsem si uvědomil zásadní lidské hodnoty a velikost těchto lidí, kteří zachraňují zdraví a životy. S myšlenkou složit píseň pro záchranáře jsem si pohrával nějakou tu dobu a vlastní zkušenost mě už jen jasně nasměrovala. V minulosti jsem složil písně pro hasiče i kamioňáky," doplnil k tomu Pařil.

Profesionální hasič z Telčské stanice potěší své fanoušky na letních koncertech. Vystoupí například v Telči, Lukách nad Jihlavou, Rynárci, Želetavě, Vladislavi nebo ve Slavonicích.