Zahradní slavnosti mají mezi aktivitami v domovech SeneCura důležitou roli. Podporují komunitní život v místě a pro klienty jsou tradicí, na kterou se vždy těší. Konají se proto ve všech SeniorCentrech v celém Česku během každého jara a léta.

Je dobrým zvykem, že příprava a charakter slavnosti se odehrává ve zvoleném stylu. V Telči letos vybrali exotické havajské rytmy. „Hlavním bodem programu proto bylo vystoupení tanečnic ze sboru Fantastic Art, které předvedly tanec Samba,” říká aktivizační pracovnice Aneta Dvořáková. V rytmu samby se také bubnovalo, a to v podání našich klientů.

Závod historických vozidel zažila Telč. Byly k vidění opravdové skvosty.
Mezi dvěma branami. Závod veteránů v Telči lákal na nablýskanou minulost

Událost je zároveň příležitostí uvítat v domově zástupce místní správy či samosprávy. Telčskou radnici v tomto případě reprezentovali místostarostové Jiří Pykal a Pavel Komín. V neposlední řadě personál domova dává prostor místním uměleckým souborům – vystoupily děti z folklorního sboru Krahuláček, kroužku břišního tance telčského Domu dětí a mládeže, ale i žáci Základní umělecké školy, kteří zahráli na trumpety.

Během zahradních slavností personál SeniorCentra myslel samozřejmě i na děti. „Připravili jsme pro ně malování kamínků, malování na obličej a přišla se na nás podívat zvířátka z nedalekého ranče. A aby program byl ještě pestřejší, předvedla se i naše canisterapeutická fenka Dixie ze spolku Kamarád,” popisuje Kristýna Svátková.

Jak se bavili lidé ve středověku? Přeci tancem.
VIDEO: Divadelníci roztančili hrad Roštejn. Ve středověku se lidé uměli bavit

Tým kuchařů pod vedením šéfkuchařky Jitky Malé připravil bohaté rautové stoly. Výběr byl široký — od masa přes sýry a salámy,i zeleninu a ovoce až po sladké dezerty a zmrzlinu. K dispozici byly různé nápoje jako káva, milkshake, šťávy či ledové tříště. Samozřejmostí bylo točené pivo z telčského pivovaru Trojan.

Jana Barčáková