Celá akce byla realizována ve spolupráci s Eurocentrum Europe Direct Jihlava za podpory Ministerstva pro místní rozvoj a nabídla pestrý a bohatý program pro děti i jejich rodiče. Hned na několika stanovištích současně měli návštěvníci možnost vyzkoušet si základy první pomoci a resuscitaci pod dohledem zkušených záchranářů. Ti jim vysvětlili, jak důležité je v krizových situacích zachovat klid a jak správně používat tísňovou linku 155.

Jak vypadala akce v roce 2022?

Zdroj: Youtube

Součástí programu byla také prohlídka sanitních vozidel a přístrojů. Nejen děti tak měly jedinečnou možnost seznámit se s nejmodernějšími technologiemi, které pomáhají záchranářům v jejich práci. Nechybělo ani stanoviště biohazard týmu, který je určen především pro péči o pacienty s vysoce infekčními nemocemi. Všichni si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak se během transportu cítí pacient uzavřený v biovaku. Velkým tahákem se stala prohlídka simulátoru vrtulníku, jediného svého druhu v ČR, ve kterém se mohly děti svézt a zažít dobrodružství jako praví letečtí záchranáři.

Výlet na hrad Roštejn nabízí rozmanité aktivity i v podhradí.
Tip: Podhradí Roštejna zabaví. Na kamenné hřiště kolem čertova kopyta

O zábavu dětí se po celé dopoledne staral tým Nadační fond Kryštůfek a samozřejmě se nezapomnělo ani na pohybové aktivity. Pro děti byla připravena lezecká stěna nebo animační program s Milanem Řezníčkem.

Za splnění úkolů a aktivit si děti odnesly odměny a sladkosti, které ještě více zvýšily chuť do plnění úkolů.

Děkujeme všem návštěvníkům, partnerům i celému organizačnímu týmu.

Petr Janáček, ZZS Kraje Vysočina