„Cílem Maratonu je pacienty s roztroušenou sklerózou povzbudit, aby nerezignovali na pohyb, který je pro jejich zdraví velmi důležitý. Není tedy podstatné podat určitý sportovní výkon, ale zapojit se, a to klidně i s handicapem,“ říká Kateřina Bémová z Nadačního fondu Impuls, který celou akci spolu s organizací ROSKA pořádá. Maraton se díky ustupující pandemii koronaviru po dvou letech opět koná ve své klasické podobě, a lidé se tak budou moci konečně znovu potkat na skupinových cvičeních.

„Je důležité, aby se lidé po dlouhé době vůbec setkali. Dva roky jsme kvůli pandemii seděli doma a je vidět, že se spoustu lidí dodnes bojí někam jít. I to bychom chtěli pomocí této akce změnit,“ říká Jitka Večeřová z organizace ROSKA Jihlava a dodává: „V téhle nehezké době mají někdy lidé špatné svědomí, pokud se z něčeho radují. Ale právě kvůli komplikované situaci je potřeba, aby se lidé na chvilku rozptýlili a zapomněli na své starosti.“ V minulých letech se kvůli pandemii koronaviru akce konala v pozměněné podobě – účastníci cvičili individuálně doma za pomoci instruktážních videí, loni se pak uskutečnil výšlap na nejvyšší vrchol Jihlavy, při kterém účastníci zdolávali Sráznou ulici.

Na akci je dobrovolné vstupné, z výtěžku organizátoři zaplatí rekondiční a rehabilitační pobyty pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Lidé se na Maraton mohou registrovat na e-mailové adrese jitka.roska@seznam.cz nebo na telefonním čísle 724 594 131. Fitpeople lidé najdou na adrese ulice 8. března 2A, Jihlava.