Nikdo z nás nečekal, že tato situace přijde. Bohužel se nikdo na ni ani nemohl připravit. Podobně jako ostatní zařízení jsme kvůli pandemii koronaviru museli na jaře zavřít. A ocitli se tak v krizi a bez peněz.

Jsme soukromý zookoutek, nedostáváme žádné dotace ani žádné jiné prostředky na provoz. Vše hradíme ze svého. Jediné příjmy máme ze vstupného, suvenýrů, vyjížděk, odchovů, případně darů od adoptivních rodičů. Vše používáme na krmení, chovatelské a veterinární potřeby a podobně. Když je zavřeno, peníze prostě nejsou.

Naštěstí se našlo dostatek dobrých lidí, kteří nám a našim zvířatům neváhali pomoci. Posílají peníze nebo jídlo, adoptují zvířátka. Je vidět, že o zookoutek nechtějí přijít. Všem bychom chtěli touto cestou moc poděkovat. Moc si toho, co pro nás všichni dárci udělali, vážíme. I tak ještě nemáme zdaleka vyhráno. Budeme tedy rádi za každou další pomoc pro zookoutek.

Kdo chce, může přispět penězi. Ty můžete zaslat na účet 266035032/0300. Materiální či jinou podporu můžete přinést nebo dovést na adresu Nová Říše, Želetavská 100. Na vyžádání napíšeme, co konkrétně potřebujeme. Budeme opravdu rádi za cokoliv.

Další možností je adopce zvířátka ze zookoutku. Nestojí moc, částky se pohybují od padesáti do pěti set korun měsíčně. Délka adopce je na vás. Jako poděkování zveřejníme vaše jméno u výběhu daného zvířátka i na našich webových stránkách. Získáte od nás vstup do zookoutku po dobu adopce zdarma a certifikát

Ani pandemie nás ale nezastaví v tom, abychom v době uzavření zookoutku nezvelebovali. Budujeme ubikace a výběhy zvířátkům, které jsme v zimě pořídili a měli jsme je umístěné v zimovišti. Chtěli jsme vám je ukázat a představit na jaře, ale zatím s tím musíme počkat. Měli jsme toho hodně v plánu, především jsme vám chtěli udělat velkou radost.

I tak ale z materiálu, který jsme nakoupili přes zimu, a z materiálu, který nám někteří věnovali, stavíme něco úplně nového. Máte se na co těšit, naši milí příznivci. Doufejme, že se uvidíme už v květnu. Vypadá to prozatím nadějně.

Tomáš Protivinský, Rodinný zookoutek Nová Říše