„Víme, že parkování je v Jihlavě problém. Je to způsobeno jednak tím, že se zvyšuje počet aut v domácnostech a také tím, že mizí parkovací místa,“ konstatoval Radek Vovsík.

„Parkování v Jihlavě je silně podceněno. Nová místa vytvářejí především soukromí investoři a obchodní centra. Výstavba parkovišť je dlouhodobý dluh, který musí město Jihlava řešit,“ uvedl Pavel Šlechtický. Podle Šlechtického je situace nejvíce kritická u nemocnice a na sídlištích.

Problém s parkováním v centru Jihlavy může vyřešit plánovaný parkovací dům u supermarketu Billa. Lidé budou výhledově moci zaparkovat také v nové přístavbě Horáckého zimního stadionu, kde by bylo 75 volných míst, nebo vedle Dělnického domu, kde se bude bourat jeden dům a vznikne tam asi 50 nových stání.

Na sídlištích se v rámci regenerace zeleně začnou také nová místa pro auta budovat. Město s tím podle Radka Vovsíka začalo už na Královském vršku a pokračovat bude postupně i na Březinkách nebo na Dolině.

Zmírnit problém s nedostatkem parkovacích míst by mohl nárůst zájmu o městskou hromadnou dopravu. Jak tento nárůst zajistit? V řešení se politici tentokrát neshodli.