Jeho součástí mimo jiné byla diskuse o dopravě ve městě. Akce byla ale zahájena vystoupeními pod taktovkou základní umělecké školy. Zde je online-přenos z úterního Prima dne s Deníkem.

15.05 hodin:Vystoupení základní umělecké školy v Jihlavě, například flétnový duet -písnička U panského Dvora a písnička Pějme píseň dokola.

15.10 hodin: Představení značky Klasa. Jde o kvalitní české potraviny, značku získalodosud1309 výrobků.Klasa fungujeod roku 1998.

15.14 hodin:Další vystoupení mladé flétnistky - tentokrát v jazzovém spektru.

15.19 hodin:Na podiu začala diskuse, o tom, co si zaslouži větší podporu z městského rozpočtu:cestující MHD nebo řidiči aut? Jde o besedu šéfredaktora Jihlavského deníku Jaroslava Paclíka s prvním náměstkem primátora Radkem Vovsíkem a opozičním zastupitelem Pavlem Šlechtickým. Pavel Šlechtický například poukázal na to, že město během posledních let silně podcenilo výstavbu parkovišť s tím, že v centru je třeba urychleně vystavět na 500 parkovacích míst. Radek Vovsík upozornil, že parkovacích míst v centru ubývá a že městovážně uvažuje o výstavběparkovacího domu u Billy. Další místa pro parkování nabídne v příštích letech podzemí zimního stadionu i plochavedle Dělnického domu ve Fibichově ulici. Tam má dojít k demolici jednoho domu.

15.30 hodin:Radek Vovsík v diskusi také připomněl, že město ročně investuje do MHD 56 milionů korun, což je polovina nákladů na přepravu osob. Dopravní podnik města Jihlavy spolu s magistrátem počítá do budoucna s více než třemi desítkami upravených trolejbusových a autobusových zastávek pro tělesně postižené. Některé zastávky také budouvybaveny elektronickým komunikačním systémem.

Pavel Šlechtický z pódia poukázal, že je při současném hustém provozu osobních automobilů umožnit cestujícím širší využití MHD, a tocenovou dostupností. Opoziční zastupitel na jihlavské radnici uvedl,že ceny současného jízdného nejsou pro cestující motivační. Do budoucna se obává po dalším zdražení jízdného dalšího odlivu cestujících v MHD a navýšení provozu osobních automobilů.

Náměstek primátora Radek Vovsík naopak upozornil, že chystané navýšení jízdného vykompenzuje zlepšení služeb MHD. Dodal,že jízdné je zcela v relaci se srovnatelnými statutárními městy. Také připojil, že Jihlavská karta, která se začne používat pro platby jízdného, nabídne širší využití ve městě.

15.50 hodin:Soutěž o deštník a o fotbalové míče.

15.53 hodin:Jarda Plšek, bývalý zpěvák skupiny Argema, zazpíval na pasáži jihlavského City Parku několik písní.

16.00 hodin: Rozhovor s Petrem Havlíčkem, známou tváří ztelevize Prima. Známý jez pořadu Souboj v těžké váze, z pořaduo zdravém způsobu života se vším, co k němu patří včetně zdravého stravování. "Jak zhubnout? Nedoporučujistyl typu hladověta hýbat se," řekl Havlíček. Mnohé diety podle něj slibují úspěchy bez práce. "Ale tomůže být krokhodně stranou," shrnul moderátor TV Prima Petr Havlíček.

16.20 hodin: Muzikál o Červené Karkulce v podání dětí z jihlavské základní umělecké školy.

16.30 hodin: Hra na kytaru v podání dětí z jihlavské ZUŠ. Zároveň se Petr Havlíček z TV Prima podepisuje zájemcům o autogramy.

16.40 hodin: Lidé se mohou na stánku Deníku v City Parku občerstvit pivem nebo limonádou. Jsou zde k zakoupení časopisy a noviny vydavatelství VLP, pod které Deníkyv tuzemsku spadají. Jinak pokračují kytarová vystoupení.Po obchodně-zábavním centru projíždí i vozítko Klasa.

16.45 hodin: Zájemci mohou soutěžit v jihlavském City Parku o set top boxy.Program, který v obchodním centru připravil Deník ve spolupráci s TV Prima, Rádiem Impuls,Klasou a dalšími se pomalu chýlí ke konci.Akce končí v 17 hodin.