„Příprava je velmi důležitá. Pečlivě se čistí všechny kotle, nádoby na kvašení, budeme i bílit. První zákazníci přijedou v červenci s třešňovým kvasem. Časné léto to je pomalý rozjezd. Až začnou dozrávat jablka, tak se nezastavíme až do Vánoc,“ říká Vojtěch Feber z Palírny u zelené lípy ve Stonavě.

​Už příští měsíc začne kapat třešňovice

Právě toto zařízení díky obrovským podzemním prostorám mohlo přijít před několika lety s nabídkou pronájmu kvasných nádob. Mnoho zahrádkářů a chatařů nemá vhodné podmínky pro založení kvasu přímo u sebe, nemají jak dovézt plné sudy nebo si v tom nevěří.

„Když jsme zjistili, že mnoho klientů má kvas znehodnocený nekvalitní přípravou nebo podmínkami uskladnění, rekonstruovali jsme sklepy a vybavili je velkými kvasnými nádobami. Lidé nám mohou svěřit celý proces výroby pálenky přímo z jejich výpěstků. Dovezená jablka, nebo jiný druh ovoce, jim u nás nadrtíme a zpracujeme odborně na kvas. Po vyzrání jej vypálíme a upravíme dle požadavku zákazníka,“ doplňuje mistr palírník a dodává, že kvůli velkému zájmu stonavská palírna pořídila třetí kotel, tentokrát o objemu 150 litrů.

Jako první se pálí třešně

Na sezonu se chystá také pálenice v nedaleké Horní Suché. Otvírat ale bude až v půli srpna. "To je předběžný termín. Záleží ale na tom, kolik se nám přihlásí zákazníků s třešněmi. Ty se pálí jako první, ale není jich moc, říká majitel pálenice Richard Förster.

S ohledem na počasí letos odhaduje dobrou úrodu jablek a snad i švestek. "Loni byla fakt špatná sezony, ale letos je by mělo být hodně jablek. Nebyla jarní mrazy a je dostatek vláhy," říká Richard Förster.

Vylepšená pálenka

Umění výroby ovocných pálenek je v naší části Evropy doloženo minimálně od konce 14. století. Moderní zařízení ji dovede pozvednou na vyšší úroveň a zajistit bezchybnost produktu. Stonavská pálenice nabízí také staření destilátu ultrazvukem.

Nejčastější destilát je slivovice, hruškovice, jablkovice, ale také i další pálenky, jako jsou například třešňovice, vínovice, mirabelkovice. Pálením je možné zpracovat i další ovoce, například maliny, rybíz, angrešt nebo jedlé jeřabiny.