V prvním kole nového ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy se béčko Jihlavy představilo v neděli dopoledne na stadionu Uničova. Ráz zápasu určila 18. minuta, v níž hasil nebezpečnou akci domácího mužstva Novák jen za cenu faulu a musel předčasně pod sprchy.

Početní výhodu využili hráči Uničova v 37. minutě, když se hlavou po rohovém kopu prosadil Komenda. Do poločasové přestávky už se na skóre nic nezměnilo a po změně stran hosté, celkem pochopitelně, vsázeli na zabezpečenou obranu a rychlé brejky.

Po jednom z nich byl ve velkém čtverci domácích faulován Araujo a z následné penalty Štefánek vyrovnal na 1:1. V úplném závěru zápasu se jihlavská juniorka dostala pod silný tlak soupeře, cenný bod ovšem dokázala uhájit.

Mistrovská premiéra tak trenérovi FC Vysočina vyšla. „Po vyloučení se kluci semkli, výsledek vybojovali. Ze hřiště jednoho z nejsilnějších mančaftů ve třetí lize má bod svoji cenu,“ usmíval se po utkání trenér béčka Jihlavy Michal Veselý.

UNIČOV – JIHLAVA B 1:1
Góly: 37. Komenda – 71. Štefánek (PK). Rozhodčí: Mayer. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (18. Novák). Diváci: 215. Poločas: 1:1. Jihlava B: Lancman – Mikuška, Štefánek, Kolčava, Křivánek (67. Havlín), Novák, Araujo (88. Růžička), Franěk (79. Savi), Lát (46. L. Fila), M. Fila (46. Chok), Chocholatý.