To doma v sobotu remizovalo 2:2 s Uherským Brodem. „Zápas ukázal z naší strany několik pozitiv, ale bohužel z něj máme jen bod,“ lehce si postýskl kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Toho mrzela především úvodní pasáž zápasu. „Kdyby to po čtvrthodině bylo o dva nebo tři góly pro nás, nikdo by se nemohl divit. Bohužel jsme z našeho tlaku vytěžili pouze gól Plichty,“ potvrdil.

Produktivita nebyla silnou stránkou celku ze Žďárska. „Fotbal se nehraje na šance, ale na góly. My jsme ty naše nevyužili a jak už to tak bývá, soupeř z první pořádné akce okamžitě vyrovnal,“ mračil se Šimáček.

Inkasovaná branka jeho mužstvo poznamenala. „Ten gól nás rozhodil a Brod pak byl nějakou dobu opticky lepší. Znovu jsme se probrali až ke konci poločasu,“ všiml si.

Lepší start do jarních odvet třetí ligy si fotbalisté Nového Města (v zelených dresech) ani přát nemohli. Rezervu Slovácka na její půdě zdolali 3:1.
Fotbalisté Vrchoviny začali jaro famózně. Kluci zahráli výborně, těšilo Michala

Poločasová přestávka se fotbalistům Velkého Meziříčí hodila. „Něco jsme si k tomu, co se událo na hřišti v první půli, řekli. Chtěli jsme jít za výhrou,“ zdůraznil.

Jak už to na umělé trávě ve městě pod nejvyšším dálničním mostem v republice bývá, průběh zápasu opět výrazně ovlivnil silný vítr. „Na tom kopci je to pokaždé tak. Je obrovský rozdíl, zda hrajete po, nebo proti větru. A my hráli po větru až po změně stran,“ připomněl.

A vyplatilo se. Uplynulo pouze šest minut a opět Plichta vrátil svému celku vedení. „Dohráli jsme situaci na zadní tyči a vypadalo to, že máme zápas znovu pod kontrolou,“ komentoval lodivod Velmezu.

Vynikající parta volejbalistů se v současné době sešla ve Velkém Meziříčí (na snímku). To ve čtvrtfinále play-off I. ligy suverénně vyřídilo vítěze základní části z Bučovic.
Skvělý úspěch! Volejbalisté Meziříčí postoupili do semifinále play-off I. ligy

Něco málo přes dvacet minut před koncem zápasu však zničehonic hosté opět vyrovnali. „Byla to krásná střela z dvaceti metrů přesně do šibenice. S tím se dalo jen těžko něco dělat. Přitom jsme, kromě jediné hrubky při rozehrávce, soupeře do ničeho nepustili,“ přiznal.

Příčinu ztráty bodů viděl Šimáček v úvodní pasáži zápasu. „Zápas jsme si prohráli v úvodních minutách. Pokud bychom soupeři ve skóre odskočili, vypadal by určitě jinak,“ mrzelo jej.

Přitom s výkonem svého celku byl spokojený. „Pozitiv na utkání by se našlo více. Určitě dvě branky Plichty. Na stoperu musel premiérově naskočit dorostenec Adam Havlík, a zvládl to velmi dobře. Sestava byla celkově hodně slepená, řada hráčů v ní po zranění i nemoci. Čekal jsem, že budeme vypadat hůř, ale my jsme to docela zvládli. Škoda, že jsme vedení neudrželi,“ dodal Šimáček.


Načítám tabulku ...