Pořádné oddechnutí bylo po páteční výhře 3:1 nad juniorkou Zlína slyšet z kabiny fotbalistů Velkého Meziříčí.

V předehrávce 29. kola třetí ligy potřeboval celek z Vysočiny, jemuž v tabulce patřilo třetí místo od konce, naplno bodovat. „Hráčům jsem před utkáním říkal, že vůbec nezáleží na tom, jak bude hra vypadat. Zásadní jsou tři body,“ neskrýval kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Jeho ovečky si tato slova vzaly k srdci. Po první půli vedli po trefách Plichty a Šuty 2:0. „Vsadili jsme na brejky a standardky, což se vyplatilo. První gól padl po rohu, druhý přidal Šuta po velké chybě gólmana a stopera hostů,“ popisoval.

Nejdříve za dva roky by měly proběhnout změny v amatérských fotbalových soutěžích v Česku. Tedy těch od třetí ligy až po okresní IV. třídy.
Glosa: Debaty ke změnám ve fotbalových soutěžích v Česku? Hlavně nepolevit

Pár minut po pauze přidal třetí branku Puža a bylo hotovo. „Opět po standardce, ty nám moc pomohly. Škoda jen drobného zaváhání v závěru zápasu, po němž Zlín snížil,“ zamračil se lodivod Velmezu.

Souboje s rezervními mančafty v soutěži tak mají v klubu z města pod dálničním mostem za sebou. „Při vší úctě musím přiznat, že Zlín byl z juniorek asi nejslabší. Třeba takové béčko Slovácka bylo o třídu výš,“ naznačil.

To ale nic neměnilo na zodpovědném a bojovném výkonu fotbalistů Meziříčí. „Byl to kvalitní kolektivní výkon. Zlín možná měl opticky navrch, ale rozhoduje se v poslední třetině hřiště a tam jsme byli úspěšnější,“ lebedil si.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) v sobotu podlehli na domácí půdě Speřicím 0:1. Tři kola před koncem ročníku tak ještě nemají jistotu záchrany.
Penalta rozhodla. Speřice slaví takřka jistou záchranu, Slovan musí dál bojovat

Šance na záchranu třetí ligy tak opět o něco vzrostly. „Věděli jsme, že Zlín musíme zdolat. Už jen kvůli tomu, abychom vytvořili tlak na mančafty, které jsou v tabulce okolo nás,“ usmíval se Šimáček.


Načítám tabulku ...