Ten měl problémy především v defenzivě. „Trošku nám v ní teď schází výška, asi i proto jsme oba góly inkasovali ze vzduchu,“ vysvětloval.

Právě proto se musel ze středu zálohy na stopera posunut kapitán Lukáš Michal. „Jiná varianta ani nebyla. Batelka je po zranění, Vícha pykal za červenou kartu a Duda je nemocný. Lukáš odehrál výborný zápas, už jsem o této variantě uvažoval i dříve. Je v kádru nejzkušenější, navíc výborně čte hru. Sice nemá výšku, ale vedle sebe měl hlavičkáře Smetanu. Zahrál fantasticky a svůj výkon korunoval proměněnou penaltou v nastavení,“ chválil kapitána a současně také svého asistenta kouč Vrchoviny.

Přitom ještě dvě minuty před koncem svítilo na světelné tabuli nepříznivé skóre 1:2. „I přesto jsem věřil alespoň ve vyrovnání. Proto jsme zjednodušili hru a poslali na hrot Batelku, který je schopen vyhrát hlavičku,“ naznačil Zeman.

Po vyrovnávací trefě Šteffla vzal osud zápasu do svých rukou, resp. nohou už zmíněný kapitán Nového Města Lukáš Michal.

Penaltu proměnil ve třetí minutě nastavení s velkou jistotou. „Určený jsem byl s Tomášem Dubou. Ten ale dlouhou dobu nehrál, navíc v zápase nedal dvě tutovky. Domluvili jsme se proto, že půjdu kopat já, celkem jsem si věřil,“ popisoval sedmatřicetiletý veterán.

Po jeho brance zavládla na stadionu obrovská euforie. Přenesla se i do pozápasových oslav? „Radost byla samozřejmě obrovská. Jsme rádi za první domácí výhru, protože tabulkou už jsme se propadali. Ale nic velkého nebylo,“ pousmál se.


Načítám tabulku …