Jméno Pavla Procházky je v Kraji Vysočina, ale i na jižní Moravě, poměrně známé. Již od roku 2000 je tento trenér spojený především s FC Vysočina Jihlava. Zde se věnoval hlavně mládeži, ale působil také jako trenér juniorského týmu, rok a půl byl rovněž ve funkci asistenta A týmu FC Vysočina. Před letošní sezonou se ale nechal zlákat ambiciózním nováčkem druhé ligy z Blanska, kde působí jako šéftrenér mládeže.

Vedení SFK Nové Město na Moravě jej vybralo z několika kandidátů. „Z přibližně pěti jmen jsme vybírali kandidáta především s ohledem na to, že chceme stabilizovat kádr. To znamená jej postupně omlazovat o naše šikovné mladíky, ale také o ty z nedalekého okolí. A právě Pavel Procházka má pro tento úkol nejlepší předpoklady,“ sdělil předseda SFK René Horakovský.

Nový kouč měl mezi konkurenty ještě jednu výhodu. „Pavel je člověk, který je znalý prostředí Vysočiny a jižní Moravy. Spoustu let pracoval s mládeží, hodně hráčů, kteří jsou nyní v našem kádru, také trénoval,“ popisoval.

Richard Zeman si nyní chce dát od trénování pauzu.
Z Nového Města odcházím s pocitem dobře vykonané práce, přiznal se Zeman

Nezanedbatelné jsou rovněž manažerské schopnosti nového kormidelníka Vrchoviny. „Dovede pracovat podobně jako Richard Zeman. Tím mám na mysli, že si umí vyhledat a vytipovat hráče, které chce do týmu získat. Na nás ve vedení je pak už samotná realizace přestupů,“ zmínil.

Cílem vedení fotbalového klubu v Novém Městě na Moravě je dlouhodobá spolupráce. „Je důležité započít generační výměnu v mužstvu. I proto věřím v dlouhodobější spolupráci. Současně ovšem chceme, aby klub dál působil ve třetí lize, na tom se nic nezměnilo,“ zdůraznil Horakovský.

Vedle Nového Města měl nový kouč i další nabídky. „Měl jsem nabídky z Brna, ty se ale týkaly mládeže. Při rozhodování určitě hrála svoji roli soutěž, třetí liga má svůj zvuk. Navíc už jsem měl dost toho neustálého cestování,“ popisoval Pavel Procházka své rozhodování.

Michal Kadlec bude mít nyní na starosti fotbalovou mládež ve Žďáře nad Sázavou.
Novým šéftrenérem mládeže FC Žďas Žďár se nyní stal Michal Kadlec

O svém novém působišti má dostatek informací. „Ten mančaft jsem sledoval prakticky nepřetržitě. Navíc mám velmi dobré vztahy s Richardem Zemanem, s nímž jsem byl neustále ve spojení. Nechci přehánět, ale dobře sedmdesát procent kádru osobně znám. Spousta kluků prošla Jihlavou, s dalšími jsem se potkával, když nastupovali za konkurenční kluby,“ pochvaloval si.

A jakým herním stylem se chce se svým novým týmem představit? „Hra, kterou se Vrchovina dosud prezentovala, se mi líbila. Teď bych proto nechtěl říkat, že chci něco měnit. Jsem spíše ofenzivně laděný, ale bez dobré defenzivy ničeho nedosáhnete, musí to být vyvážené,“ dodal Procházka.


Načítám tabulku …