Snový start. Jinak se ani vstup fotbalistů Nového Města na Moravě do jarních odvet letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy nazvat nedá. Po podzimu dvanáctý celek tabulky totiž v neděli na hřišti páté juniorky prvoligového Slovácka zvítězil 3:1. „Před zápasem bych asi určitě byl spokojený i se ziskem jednoho bodu, nakonec máme tři,“ usmíval se trenér Vrchoviny Lukáš Michal.

Na druhou stranu ovšem před utkáním neskrýval, že na jihovýchod republiky jeho tým nepojede v roli úplného outsidera. „Splnili jsme roli favorita. (smích) Ale vážně, rozhodně jsme moc a moc spokojení. Dobře jsme se na Slovácko připravili, hráči dodrželi všechny pokyny, které jsme si před zápasem řekli, byl to od nás kvalitní výkon,“ lebedil si Michal.

Aktivním přístupem jeho ovečky domácí celek notně zaskočily. „Asi ano, soudě třeba podle reakcí po konci zápasu ze strany domácího celku. Dali jsme tři góly, pomohli si standardkami, naopak hráči Slovácka moc šancím neměli,“ komentoval.

Velkým pozitivem na vítězství Nového Města byla skutečnost, že k němu nedošlo po nějaké totální defenzivě a sázce jen na brejky.

Minimálně do gólu Matulky, který krátce před uplynutím hodiny hry zvýšil po samostatné akci na 3:1, se hrála poměrně otevřená partie. „Chtěli jsme a také jsme byli hodně aktivní. Tím jsme si vybojovali spoustu rohů a standardek, po nichž také padly dva naše góly. Nechtěli jsme k zápasu přijet a pak jen bránit,“ zdůraznil.

Kvalitní defenzivní práce celého mančaftu ovšem, vcelku pochopitelně, byla jedním z důležitých staveních kamenů nečekaného vítězství. „Vycházeli jsme ze zajištěné, ale aktivní obrany. Čekali jsme na šanci a když přišla, dobře jsme ji vyřešili. Hráli jsme opravdu dobře, soupeře jsme nepustili do tlaku,“ řekl kouč Sportovního fotbalového klubu.

Za klíčový okamžik zápasu označil gól stopera Batelky na 2:1. Ten přišel chvíli před koncem první půle, navrch jen necelou minutu poté, kdy béčko Slovácka vyrovnalo na 1:1. „Za mě se jednalo o zlomový moment. Po inkasovaném gólu bylo vidět, že kluci byli trošku dole, ale okamžitě jsme si pomohli standardkou,“ všiml si.

Po pauze přidal třetí branku Matulka a kvalitní defenzivou už hosté náskok uhájili. „O přestávce jsme si řekli, co chceme hrát a soupeře do ničeho nepustili,“ potvrdil.

Díky zisku tří bodů Vrchovina poskočila na desáté místo. „Těší mě, že v neděli šel ruku v ruce náš dobrý výkon s výsledkem. Před zápasem bych přitom asi bral i bod,“ usmíval se Michal, který věří, že nečekaná výhra jeho tým povzbudí.

„Start je pokaždé důležitý. Před zápasem jsem z týmu cítil odhodlání. Do sezony jsme dobře vstoupili, ale je to jen jeden zápas, už v pátek nás čeká další,“ doplnil.


Načítám tabulku ...