Zdroj: Záběr z dohrávky Vrchovina - Ostrava B. Deník/Tomáš Pohanka

Další důležité souboje, vzhledem k jejich postavení, ale také jejich soupeřů, čekají na dvojici klubů z Vysočiny ve 28. kole třetí ligy.

Už v pátek od 17.00 hrají fotbalisté Velkého Meziříčí. Ti jsou třetí od konce a na dvanácté Kvítkovice, kde se představí, ztrácí jen tři body. „Doufám, že jsme se posledními dvěma dobrými výsledky přesvědčili, že zodpovědný a bojovný výkon přináší úspěchy,“ tvrdil po remíze s juniorkou Slovácka trenér Meziříčí Jan Šimáček.

Za klíčový pro možný úspěch proti klubu z Otrokovic proto považuje přístup. „Tabulkově by mělo jít o vyrovnané utkání. Dobře všichni víme, o co se hraje. Pokud ale nebudeme hrát od první minuty nadoraz, těžko uspějeme,“ burcoval Šimáček.

Zatímco Havlíčkův Brod (v bíločerném) v pátek zavítá na žďárské Bouchalky, hráči Bystřice (v červených dresech) v sobotu doma přivítají juniorku FC Vysočina.
Pouťový tahák v divizi. V krajském derby je Žďár proti Slovanu velkým favoritem

Splnit roli jasného favorita by v sobotu měli fotbalisté Nového Města na Moravě. Ti doma od 16.30 přivítají poslední Vítkovice a cokoliv jiného než zisk tří bodů, bude velkou ztrátou.

Vrchovina se však trápí v koncovce. Středeční domácí prohra 0:3 v dohrávce s rezervou Ostravy to jen potvrdila. „Dát první gól z řady šancí my, mohl zápas vypadat jinak. Bohužel pokračuje naše střelecké trápení,“ postýskl si lodivod Nového Města Lukáš Michal.

Přitom předváděná hra rozhodně není ze strany jeho svěřenců špatná. „I podle ohlasů od fanoušků nehrajeme zlý fotbal. Šance si vytváříme, jenže chybí koření v podobě vstřelených gólů,“ uvědomoval si.

Fotbalisté Herálce (v modrobílém) zažívají v tomto ročníku východní skupiny I. A třídy docela slušnou sezonu. Přitom je trápí díky řadě zranění úzký kádr.
Fotbalisté Herálce vydřeli další cenný bod ve Velké Bíteši až v závěru utkání

Zápasy proti beznadějně posledním týmům ovšem nebývají jednoduché po psychické stránce. „Vítkovice nemají co ztratit, nečekám vůbec jednoduchý zápas. Musíme se v zakončení zklidnit a zápas vyhrát. Věřím, že vstřelený gól všechno změní,“ vyslovil přání.

Oproti středečnímu utkání prý dojde v základní sestavě ke změnám. „Velké rošády dělat nebudeme, ale nějaké změny určitě budou. Definitivně se rozhodne na předzápasovém tréninku,“ potvrdil Michal.

MSFL - 28. KOLO
PÁTEK: Kvítkovice – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (17.00), Hlučín – Rosice (18.00), Hranice – Znojmo (19.00).
SOBOTA: Frýdek-Místek – Hodonín, Uherský Brod – Ostrava B, NOVÉ MĚSTO N. M. – Vítkovice (vše 16.30).
NEDĚLE: Slovácko B – Blansko, Uničov – Frýdlant n. O. (oba 10.15), Zlín B – Kroměříž (10.30).


Načítám tabulku ...