Do tří dnů je rozložené neúplné 19. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy. Už v pátek je na programu předehrávka, na stadionu nováčka z Hranic se od 18.00 představí fotbalisté Nového Města na Moravě.

A pojedou tam v dobrém rozpoložení po úvodní výhře 3:1 na hřišti rezervy Slovácka. „Vytvořili jsme si díky tomu nějaký polštář, ale bodovat chceme i v Hranicích. Měli bychom být kompletní,“ prozradil kouč Vrchoviny Lukáš Michal.

Třetiligový nováček si zatím nevede vůbec zle. S dvaceti body je jen dvě příčky pod desátým Novým Městem. „Čeká nás rychlý mančaft s nebezpečným přechodem do útoku, dobře kombinačně vybavený. V zimní pauze ale Hranice prošly řadou změn, uvidíme, jak budou vypadat. My se ale soustředíme hlavně na sebe,“ zdůraznil.

Zatímco před rokem své soupeře fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) v zimní přípravě doslova válcovali, letos stále čekají na premiérové vítězství.
Fotbalisté Pelhřimova čekají na první letošní výhru. Lacino inkasujeme, ví Zeman

I přes vítězný jarní vstup prý možná dojde v sestavě ke změnám. „O složení základní sestavy se ještě rozhoduji, uvidíme podle posledního tréninku před zápasem. Čeká nás totiž jiné utkání a jiný soupeř,“ upozornil.

Páteční duel by se navíc měl odehrát na přírodní trávě. „V týdnu jsme na ní kvůli tomu trénovali, tak doufám, že to není nějaká zástěrka,“ pousmál se Michal.

V sobotu od půl třetí vyběhnou k utkání na umělé trávě Blanska fotbalisté Velkého Meziříčí. Výsledek souboje třináctého s šestnáctým celkem tabulky bude důležitý.

V Meziříčí jsou si toho vědomi. „Nás teď čeká těch důležitých zápasů víc. Kromě příštího utkání s rezervou Baníku je skoro každý z prvních šesti kol bojem o šest bodů.,“ řekl trenér Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Po podzimní půlsezoně patří fotbalistům Sapeli Polná (v červených dresech) třetí místo tabulky. To by chtěli udržet také ve druhé polovině ročníku.
Fotbalisté Sapeli v přípravě zatím jen vítězí, o divizi ovšem vůbec nepřemýšlí

Kádr Blanska se přes zimu hodně proměnil. „Už na podzim tam vyměnili trenéra a postupně šli nahoru. Navíc má Blansko menší spolupráci s Vyškovem, takže tam chodí cizinci, co se nechytnou ve druhé lize,“ zaznamenal.

Celek ze Žďárska však potřebuje body jako sůl. „Čeká nás těžký duel, ale to je zde skoro každý. Hrát se dá s každým, musíme k tomu dobře přistoupit,“ zmínil.

Brali by v Meziříčí remízu? „Asi ano, ale my potřebujeme získávat i tři body. Nehodláme bránit remízu, pokud bude šance, chceme hrát na výhru,“ potvrdil Šimáček.

MSFL - 19. KOLO
PÁTEK: Hranice – NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ (18.00).
SOBOTA: Znojmo – Slovácko B Uherský Brod – Kvítkovice, Hodonín – Vítkovice, Blansko – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (vše 14.30).
NEDĚLE: Ostrava B – Kroměříž, Uničov – Zlín B (oba 10.15). Frýdlant n. O. – Rosice odloženo na 28. března, Frýdek-Místek – Hlučín odloženo na 5. dubna.


Načítám tabulku ...