První půle celku z Vysočiny příliš nevyšla. Celek z Otrokovic byl od prvních minut lepším týmem a v závěru prvního dějství dvakrát gólově udeřil.

Šest minut před pauzou Plichta zbytečně fauloval v rohu velkého čtverce a Pernatskyi dostal z penalty Kvítkovice do vedení. „K té situaci předně vůbec nemělo dojít. A Tonda Plichta fauloval z přemíry snahy také zbytečně,“ postýskl si kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Divizní derby mezi fotbalisty domácího Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) a Ždírcem nad Doubravou (v zelenobílém) v sobotu branku nepřineslo.
PODÍVEJTE SE: Derby v Brodě branku nepřineslo. V Bystřici jich viděli hned deset

Za další tři minuty bylo s domácím celkem ještě hůř. Dubec dostal skákavou malou domů, balon mu přeskočil nohu a Rapavý do prázdné branky zvýšil – 0:2.

O půli hostitelé provedli změny v rozestavení, zjednodušili hru a hned se to pozitivně projevilo. Dolejš dvakrát pěkně uvolnil Plichtu, který zařídil vyrovnání – 2:2. „Ty branky si byly velice podobné. Petr poslal dvakrát míč pěkně do kapsy a Tonda Plichta před gólmanem nezaváhal,“ popisoval.

V první minutě nastavení pak domácí hráči dokonali obrat. Na rohový kop si naskočil Sysel a hlavičkou zařídil euforii na stadionu. Jenže z následné poslední akce zápasu se Kvítkovicím podařilo vyrovnat, z hranice velkého čtverce se křížnou střelou prosadil Chovan – 3:3.

Ačkoliv hráli fotbalisté FC Vysočina Jihlava (v modrém) na stadionu Třince (v červeném) po vyloučení jednoho z domácích hráčů přesilovku, na více než na jeden bod za nerozhodný výsledek 1:1 jim to nestačilo.
Zisk, nebo ztráta? Fotbalisté Jihlavy brali v Třinci bod, byť hráli přesilovku

Z velké euforie tak fotbalisté Meziříčí spadli dolů. „Bohužel se nám něco podobného stalo letos už podruhé. Čekal bych, že avizovanou poslední akci zápasu odehrajeme jinak. O poločase bych bod bral, takto je to pro nás hodně smutné,“ mračil se Šimáček.

Fotbalisté Nového Města na Moravě nastoupili ke svému zápasu 11. kola už v sobotu. Z půdy posledních Vítkovic si přivezli bod za remízu 0:0.


Načítám tabulku ...