Na lavičce je letos povede nové trenérské jméno. Michala Kadlece totiž už v zimě nahradil další jihlavský matador Michal Veselý. „Těším se samozřejmě moc. Myslím si, že stejně tak i kluci, protože to byla dlouhá doba bez fotbalu. Zápasy chyběly nám všem, už aby to vypuklo,“ popisoval Michal Veselý.

Byť u mužstva před rokem nebyl, jeho loňské výsledky jsou pro něj varováním. Vždyť loni za jedenáct kol získal celek plný mladíčků pouhé tři body. Ty ještě navíc vyválčil až při poslední možnosti před předčasným přerušením soutěže na půdě trápícího se Velkého Meziříčí.

Této skutečnosti je si Veselý dobře vědom. „Určitě nechceme loňský podzim opakovat. Chceme hrát v klidném středu tabulky a nestrachovat se o záchranu třetí ligy. V první řadě ovšem budeme tvořit servis pro naše A mužstvo. Proto budeme závislí i na tom, koho nám trenér áčka pošle. Ať již půjde o hráče, kteří nebudou tolik vytížení, nebo se půjdou rozehrát po zranění,“ vysvětloval kouč rezervy FC Vysočina.

K premiéře nového ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy vyrazí fotbalisté Nového Města na Moravě v neděli do Zlína.
Zabodují ve Zlíně? Fotbalisty Vrchoviny sužují před premiérou zdravotní lapálie

Od úrovně Moravskoslezské fotbalové ligy nečeká velké změny oproti předešlým sezonám. „Počítám, že nahoře budou opět tradiční bašty. Trošku neznámou jsou celky ze severní Moravy, naopak zase víme, co očekávat od klubů z Vysočiny či jihu Moravy. Juniorky ligových klubů na tom budou asi podobně jako my. U nich bude pokaždé hodně záležet na tom, kdo je doplní z prvního mančaftu,“ nastínil.

Neděle v 10.15. To je čas, který nyní béčko Jihlavy nejvíce zajímá. Na půdě Uničova totiž zahájí novou sezonu v Moravskoslezské fotbalové lize. „Dobře víme, že nás nečeká jednoduchý start do soutěže. Uničov je tradičním třetiligovým klubem, prakticky každý rok hraje na špici soutěže,“ vysekl poklonu nedělnímu soupeři.

Na tom, že hned narazí na jednoho z top týmů v soutěži, ovšem Veselý jedno pozitivum našel. „Alespoň nám tento zápas nastaví zrcadlo, co můžeme od soutěže očekávat. Moc těžších protivníků totiž už asi nepotkáme. Z tohoto pohledu je dobře, že se utkáme právě s Uničovem.“

Fotbalisté Slavoje Polná (v červených dresech) by se v nadcházejícím divizním ročníku rádi vyhnuli záchranářským starostem.
Jediným cílem do nového ročníku je záchrana, neskrýval kouč Polné Kubík

Jakým stylem hry se bude chtít jihlavský celek představit? „Obecně se chceme prezentovat běhavým, náročným, agresivním a celoplošným fotbalem. Samozřejmě může přijít nějaká chyba z nezkušenosti, to se dá očekávat. Ale po hráčích budu chtít, abychom byli pro všechny nepříjemným soupeřem. Kondičně bychom se měli po celých devadesát minut všem týmům vyrovnat,“ podotkl.

Jelikož hrálo druholigové áčko FC Vysočina své utkání druhého kola na stadionu Ústí nad Labem už v pátek, nabízí se juniorce možnost posílit svůj tým pro nedělní utkání. „Určitě jsme s trenérem áčka Kameníkem ve spojení, pravidelně spolu komunikujeme. Skládat tým na neděli tak budeme až po pátečním utkání áčka, protože jsme hodně propojení. Navíc i v áčku je věkový průměr kádru hodně nízký, skoro jak u nás, a ti kluci potřebují hrát,“ dodal Veselý.