Fotbalisté Znojma se na tři body moc nenadřeli. Do vedení se dostali v 17. minutě. První centr sice ještě Christodoulou akrobaticky odvrátil, ale na ten druhý si naskočil Okleštěk a hlavou otevřel skóre. Za osm minut bylo ještě hůře. Musil adresoval přihrávku od autové čáry gólmanovi Lancmanovi, jenže ji vystihl Okleštěk. Jeho střelu sice zastavila tyčka, ale pro dobíhajícího Kirschnera nebyl problém vrátit míč do sítě – 0:2.

FC Vysočina Jihlava - 1. SK Prostějov
Důležité body, těší výhra Selnara. Chyběla nám ale větší odvaha, dodal Kameník

Trenér Michal Veselý se pokusil dvěma střídáními oživit hru jihlavského týmu, ale snaha se minula účinkem. „Znojmo je v laufu, pro náš mladý tým, který není v dobrém rozpoložení, to byl těžký soupeř. Po poločase jsme chtěli s tím něco udělat, opticky jsme vyrovnali hru, ale prakticky jsme neohrozili znojemskou branku,“ přiznal Veselý.

V 63. minutě pak bylo definitivně rozhodnuto. Po dalším nedůrazu před pokutovým územím se prosadil Glušač, Lancman byl na jeho hlavičku krátký.

Černá série bez výhry pokračuje, jihlavská juniorka se naposledy radovala ze tří bodů na konci října. Po odstoupení Dolního Benešova je na poslední sedmnácté pozici. „Pátý zápas v řadě jsme nedali gól, to je vypovídající. Soupeř má zkušené hráče typu Oklešťka a Hnaníčka. Ti dávají hře směr a na naši takřka dorosteneckou sestavu to stačilo,“ dodal Veselý.

Čtvrté utkání baráže o extraligu mezi HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno.
Hrajeme už dlouho na pokraji sil, uznal Helt. V pondělí ale půjdeme zápas vyhrát

Fotbalisté Velkého Meziříčí byli proti favorizované juniorce Olomouce blízko k zisku bodu. Dlouho odolávali oslabeni o vyloučeného Muchu, ale nakonec inkasovali v 89. minutě a prohráli 0:1. To Vrchovině naopak převaha o jednoho muže v poli navíc nepomohla k vyrovnaní s Ostravou B.

Jihlava B - 1. SC Znojmo 0:3
Poločas: 0:2. Branky: 17. Okleštěk, 25. Kirschner, 63. Glushach. Rozhodčí: Rosický – Denev, Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 51.
Vysočina Jihlava B: Lancman – Christodoulou (46. Vacek), Mikuška, Chocholatý (76. Vodička), Novák, Fila (61. Miška), Shudeiwa, Musil (76. Pekárek), Lokvenc (46.Němeček), Savi, Walter. Trenér: Michal Lovětínský.
1.SC Znojmo: Przybysz – Papež, Russmann (80. Bartůněk), Okleštěk (69. Prokeš), Glušač, Goncalves, Pjatov (80. Kočík), Hnaníček, Krakovčík (80. Kartišovs), Kirschner (61. Štrombach), Tkadlec. Trenér: Alois Skácel.