Po úvodním oťukávání převzali iniciativu hráči hostující Jihlavy. „Měli jsme problémy s pohybem, nestíhali jsme,“ všiml si kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Do poločasové přestávky jeho ovečky dvakrát inkasovaly po velice podobných akcích. Nejprve se sám před Krubou nemýlil Ševčík, v první minutě nastaveného času domácí zlomil Chok. „To byl určitě zlomový okamžik zápasu. Je rozdíl, jestli jdete do přestávky se ztrátu jednoho, nebo dvou gólů,“ poznamenal.

S tím souhlasila také druhá strana. „Druhým gólem jsme se uklidnili, navíc brzy po změně stran přišla třetí branka z penalty,“ pochvaloval si trenér juniorky FC Vysočina Michal Kadlec.

Hosté pak přidali ještě další dva góly a oslavili premiérové body v sezoně. „Ten zápas nebyl jednoduchý, proto jsme moc rádi, že jsme jej zvládli,“ přiznal Kadlec.

V táboře Velkého Meziříčí zavládlo po druhém debaklu v řadě pochopitelné zklamání. „Problémy, které máme, se v tomto utkání projevily v plné nahotě,“ mračil se kouč Meziříčí.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – JIHLAVA B 0:5
Góly: 21. Ševčík, 45.+1. Chok, 53. Ritter (PK), 62. Havlín, 68. vlastní Kriegsmann. Rozhodčí: Dudek. ŽK: 1:0. Poločas: 0:2. Velké Meziříčí: Kruba – Kriegsmann, Komínek, Puža, Bouček – Dolejš (79. Sysel), Šuta (59. Mirek Malata), Mezlík (46. Partl), Nedvěd, Demeter (84. Crkal) – Plichta (72. Marek Malata). Jihlava B: Jágrik – Horák, Pojezný, Havlín (81. Vácha), Tureček (79. Zúbek), Ritter (59. Franěk), Ševčík, Vedral, Chok, Araujo (46. Kolčava), Matulka (51. Lát).