Černé scénáře se bohužel přece jen naplnily. Prakticky od prvního srpnového kola se nad amatérskými fotbalovými soutěžemi v Česku vznášela nejistota. Po zkušenostech z jarní části předešlého ročníku, která se vůbec neodehrála, museli hráči, trenéři i fanoušci počítat s tím, že covid-19 může zasáhnout i do této sezony.

Nakonec se hrálo až do začátku října, kdy zpřísňující se vládní nařízení fotbalové soutěže pozastavila. V závěru minulého týdne pak řídící komise pro Moravu rozhodla, že v soutěžích dospělých i mládeže, které řídí, se letos už hrát nebude.

Moravskoslezská fotbalová liga stihla na podzim odehrát pouze jedenáct kol z původně plánovaných sedmnácti. V reálu to tak znamená, že na jaře sehraje třetiligový peloton úctyhodných třiadvacet kol. „Bude to jako v Anglii, ale větší problém bych v tom neviděl,“ řekl k tomu trenér Nového Města na Moravě Richard Zeman.

Trojlístku z Vysočiny se na podzim příliš nedařilo. Všechny týmy se pohybují ve spodní polovině tabulky.

Nejlepší je na dvanácté pozici Velké Meziříčí, zisk třinácti bodů ovšem není důvodem k jásotu. „Neustále nás pronásledovala zranění. Kvůli nim jsme tak jen málokdy nastupovali v kompletním složení,“ našel hlavní příčinu nepříliš vydařené první poloviny tohoto ročníku kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Jen o bod méně mají hráči Nového Města na Moravě, v tabulce jsou tak hned pod svým okresním rivalem. Na vině jsou především nevydařená domácí představení. Vždyť před svými fanoušky vyhrála Vrchovina jen jednou.

Navíc i trenér Richard Zeman se potýkal s početnou marodkou. „To se týkalo především defenzivy. Vypadli nám ze hry oba stopeři i defenzivní štít v záloze,“ postýskl si lodivod Nového Města.

Nejhůře z celého pelotonu si vedla juniorka Jihlavy. Svěřenci kouče Michala Kadlece totiž na podzim vyválčili pouhé tři body. Není proto divu, že nyní uzavírají tabulku u jejího dna.

Od zítřka pak budeme čtenářům Deníku přinášet hodnocení jednotlivých klubů z Vysočiny v MSFL i divizi. Jako první přijdou na řadu fotbalisté Velkého Meziříčí.


Načítám tabulku …