V herně vyrovnaném utkání působili hosté od první minuty živějším dojmem. Naopak na hráčích Velkého Meziříčí jakoby se podepsala únava z našlapaného programu posledních dnů.

Uherský Brod také mohl jít brzy do vedení, ale samostatný únik hostujícího útočníka zlikvidoval Kolář. V závěru úvodní dvacetiminutovky už ale udeřilo. Po chybě domácího celku v rozehrávce přišel balon za obranu a Gettler poslal Brod do vedení.

Za celých patnáct let, co se hráči Pelhřimova (v bílých dresech) a Nové Vsi (v modrém) potkávají, se zatím ještě nestalo, že by domácí celek prohrál.
Na fotbalisty Pelhřimova čeká další výzva, Nové Vsi mohou oplatit loňskou prohru

„Kluci pak měli snahu vyrovnat, to jim nemohu upřít, ale směrem dopředu to od nás bylo absolutně jalové,“ popsal kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

V poslední minutě prvního dějství pak přišla pro jeho svěřence druhá pohroma. Po další zbytečné ztrátě Meziříčí na polovině hřiště podnikli hosté pěknou kombinaci, na jejímž konci byl Váňa – 0:2.

Po změně stran se hosté soustředili na pozornou defenzivu a nepřipustili jakoukoliv dramatizaci zápasu. Za zmínku stála snad jen pěkná střela Nedvěda z dobrých pětadvaceti metrů, kterou gólman Brodu efektně vyrazil.

V prvním kole tohoto extraligového ročníku zaskočili házenkáři Nového Veselí (v červených dresech) mistrovskou Plzeň, když na její palubovce zvítězili 32:30. Zdolají také Kopřivnici?
Navážou na úvodní senzaci nového ročníku? Házenkáři Veselí přivítají Kopřivnici

„Hosté dobře bránili, vedení si v klidu pohlídali. Mrzí mě, že jsme tentokrát nebyli schopní směrem dopředu nic vymyslet. Tři body získali hosté dost lehko,“ povzdechl si Šimáček.

Na sobotní dopoledne nebudou v dobrém vzpomínat ani fotbalisté juniorky FC Vysočina. V domácím utkání proti Dolnímu Benešovu vedli ještě sedm minut před koncem o dvě branky, jenže hosté dokázali během čtyř minut vyrovnat a získat tak pro ně nesmírně cenný bod.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – UHERSKÝ BROD 0:2
Góly: 19. Gettler, 45. Váňa. Rozhodčí: Kotala. ŽK: 2:2. Diváci: 190. Poločas: 0:2. Velké Meziříčí: Kolář – Puža, Komínek, Mucha, Sysel (14. Marek Malata, 83. Ráliš) – Mirek Malata (72. Mezlík), Šuta, Demeter, Karmazín (46. Vošmera), Nedvěd – Plichta.

JIHLAVA B – DOLNÍ BENEŠOV 3:3
Góly: 35. Křivánek, 56. L. Fila, 81. Tall – 66. Skroch, 83. Sobek, 87. Gebauer. Rozhodčí: Tomanec. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Jihlava B: Lancman – Araujo-Wilson (62. Tall), Štefánek, Kolčava, M. Fila, Němeček (75. Havlín), Shudeiwa, L. Fila (90.+1. Savi), Křivánek (75. Lát), Chocholatý, Franěk.