Rozhodně to zatím není podzim podle jejich představ. Trojlístek fotbalových klubů z Vysočiny v letošním ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy zatím patří, v lepším případě, jen k horšímu průměru toho, co soutěž nabízí. Deník se po odehrané první polovině podzimní části podrobněji podíval na současné nelichotivé postavení a jeho příčiny u zmíněného tria.

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ
Sice nejlepší na Vysočině v soutěži, přesto mají ve městě pod nejvyšším dálničním mostem v republice ke spokojenosti daleko. Venku to není herně i výsledkově špatné, jenže domácí ztráty s Dolním Benešovem, Rosicemi a Uherským Brodem citelně chybí. „Venku se nám hraje lépe. Nemáme nyní takovou kvalitu, abychom soupeře kombinačně přehráli,“ musel uznat kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Toho ovšem mnohem více trápí série zranění, která mu po každém zápase přidělává vrásky na čele. „Vzhledem k tomu, jak jsme rozbití, je těch jedenáct získaných bodů skoro ještě zázrakem. Vždyť my každé kolo přijdeme na několik týdnů o jednoho či dva hráče,“ kroutil hlavou.

V osmém divizním kole vyfasovali fotbalisté Slavoje Polná (v bílém) pětibrankový výprask na půdě Břeclavi (v černém).
OBRAZEM: Krajská divizní derby vyzněla v obou případech pro hostující mančafty

FC VYSOČINA JIHLAVA B
Spoléhat především na domácí zápasy, v nichž budou moci použít posil z druholigového áčka. A vedle toho všechny soupeře, vzhledem k mládí kádru, trápit především dobrým pohybem. Takové byly cíle juniorky FC Vysočina před začátkem sezony.

Je otázkou, nakolik se jim je daří plnit. Jediný vyloženě podařený zápas přišel v krajském derby s Novým Městem, které jihlavští mladíčci lehce smetli. Nejvíce musí mrzet poslední dvě remízy s Dolním Benešovem a ve Znojmě, při nichž pokaždé ztratili v závěrečné desetiminutovce dvoubrankový náskok. „Herně se protivníkům dokážeme vyrovnat, ale chybí nám brankové i bodové vyjádření,“ stýskal si v průběhu tohoto podzimu trenér Michal Veselý.

Útočník Kamenice nad Lipou Martin Dvořák je v letošním ročníku západní skupiny krajské 1. A třídy pro obrany soupeřů doslova postrachem.
Nejsem žádné věchýtko, to mi proti obráncům dost pomáhá, směje se kanonýr Dvořák

SFK NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ
Premiéra na lavičce Vrchoviny zatím trenérovi Pavlovi Procházkovi příliš nevychází. Nutno ovšem podotknout, že při takové marodce, která jeho celek v úvodních kolech postihla, by to měl každý kormidelník obtížné.

Přesto v domácím prostředí rozhodně měl omlazený celek získat více než jen bod za vybojovanou remízu s Vratimovem. „Sráží nás zbytečné takticko-technické individuální chyby hráčů. Nemohu jim vytknout snahu, ale branky dostáváme po rychlých protiútocích, které vyplývají z našich zbytečných ztrát,“ zlobil se Procházka.

Navíc jeho celek doplácí na špatné úvody zápasů. „Ve spoustě případů jsme inkasovali do páté minuty. To utkání výrazně ovlivňuje, těžko se pak skóre otáčí,“ mračil se.

Nad vodou drží Nové Město venkovní výhry v Hlučíně a ve Znojmě. Přesto letos nebudou mít v srdci Vysočiny jiný cíl než záchranu.


Načítám tabulku …