Při vědomí velké ofenzivní síly Hanáků začalo béčko Jihlavy nědělní dopolední duel aktivně. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Soupeře jsme přitlačili, ale výsledkem našeho tlaku byla jen nastřelená tyčka svatyně Uničova,“ lehce si postýskl kouč juniorky FC Vysočina Michal Veselý.

A role se během pár minut otočily. „Hráči Uničova byli postupem času stále silnější v kombinaci. Nepříjemní ovšem byli rovněž po standardních situacích,“ všiml si.

Důležitý okamžik pro další vývoj utkání přišel krátce před uplynutím úvodní dvacetiminutovky. Po dlouhém nákopu se hnal jeden z domácích hráčů do sólového úniku. Novák jej zastavil jen za cenu faulu a musel předčasně pod sprchy.

Jediný loňský vzájemný souboj mezi fotbalisty Žďáru (v bílém) a Bystřice (v červeném) skončil drtivou výhrou prvně jmenovaných 7:1.
O víkendu startuje nový divizní ročník. Naváže Bíteš na loňskou spanilou jízdu?

Trenér Vysočiny měl však o celé akci své pochybnosti. „V žádném případě se nechci vymlouvat nebo si stěžovat, ale podle mého šlo o jasný ofsajd. Ještě se musím podívat na video, zda Novák tu situaci musel řešit faulem. Na jednu stranu nám to ale možná pomohlo, protože kluci se zdravě naštvali,“ podotkl.

Hosté rychle přeskládali své řady, přesto ještě do poločasové přestávky inkasovali branku po hlavičce z rohového kopu. „Domácí byli v početní výhodě lepším týmem, jejich vedení bylo zasloužené. Po vyloučení nás ještě více zatlačili,“ musel uznat lodivod Jihlavy.

Ten svým ovečkám o poločasové přestávce zdůrazňoval, že zápas ještě není v žádném případě hotový. „Říkal jsem jim, že přece bude těžké nás dorazit, navíc nám brejky v prvním poločase docela vycházely. Šlo o to udržet poločasový stav co nejdéle,“ popisoval.

A tato taktika se vyplnila do puntíku. Dvacet minut před koncem přišel rychlý brejku hostujícího celku, který obránci Uničova vyřešili pouze faulem na Arauja. Z následné penalty pak Štefánek vyrovnal na 1:1.

Trenér třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě Pavel Procházka naznačil, že budou muset jeho ovečky v dalších zápasech přidat.
Nebyl to propadák, ale máme co zlepšovat, hodnotil letošní premiéru Procházka

Domácí pak ještě přitlačili, ale k jejich smůle pouze dvakrát rozezvučeli tyčku hostující branky. „Měli jsme trošku štěstí, ale přežili jsme to. Myslím si ale, vzhledem k dlouhému oslabení, že je to spravedlivá remíza,“ těšilo jej.

Mladíčci jihlavské juniorky tak hned v úvodním testu nového ročníku naznačili, že by neměli být takovým otloukánkem jako před rokem. „Uničov prokázal, že je jedním z top týmů v soutěži, což se potvrdilo. Jeho hráči byli silní v kombinaci, navíc nám v početní nevýhodě rychle ubývaly síly. V každém případě jsem ale byl s naším výkonem spokojený, kluci to zvládli a byli odměnění ziskem bodu,“ lebedil si Veselý.

Ve druhém kole se juniorka Jihlavy představí na domácí půdě. V sobotu dopoledne přivítá od 10.15 ještě na jaře druholigové Blansko.