Ačkoliv je v Moravskoslezské fotbalové lize o postupujícím do druhé ligy, ale i o obou sestupujících již definitivně jasno, pořád je také v posledních třech kolech o co hrát. Ode pátku do neděle je na programu 31. kolo.

Z trojlístku klubů z Vysočiny se jako první představí fotbalisté juniorky FC Vysočina Jihlava. V pátek od 17.30 přivítá poslední celek třetiligové tabulky, a už jistý sestupující, do druhé ligy mířící rezervu Sigmy Olomouc.

Pro jihlavské mladíčky to bude, podobně jako pro fotbalisty Velkého Meziříčí, začátek anglického týdne, který oba celky na závěr této sezony čeká.

Dalo by se říci, že všechno zůstává při starém. Možnost, že by se v Náměšti nad Oslavou (v zelených dresech) kopala třetí fotbalová liga, na začátku týdne padla.
Všechno je jinak! Třetí liga v Náměšti nebude, stěhování ze Znojma šlo k ledu

Celek z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice má cíl pro závěrečná kola jasný. „Řekli jsme si v kabině, že sezonu nechceme jen tak dohrát. Hodláme se pokusit vybojovat co nejlepší umístění. Osmé místo už si asi Frýdek-Místek pohlídá, ale udržení deváté pozice by znamenalo, že skončíme v první polovině tabulky,“ sdělil kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

V sobotu na půdu rezervy Zlína, v úterý do Vratimova a na závěr sezony příští pátek doma pikantní derby proti Novému Městu na Moravě.

Takový je harmonogram nadcházejícího týdne pro fotbalisty Meziříčí. „Určitě protočíme sestavu, protože třeba v úterý do Vratimova pojedeme už brzy po obědě. A někteří kluci už hlásili, že je ze zaměstnání neuvolní,“ prozradil lodivod Velmezu.

Ve východní skupině 1. A třídy se o postupujícím do krajského přeboru rozhodne mezi dvěma mančafty. Těmi jsou fotbalisté Rapotic (v zeleném) a Dukovan (v bílých dresech).
Drama vrcholí. Jak teď vypadá situace v nižších krajských soutěžích na Vysočině?

V sobotním dopoledni nečeká Šimáček na půdě tabulkově níže postaveného soupeře jednoduché utkání. „Počítám, že za juniorku Zlína naskočí někteří dorostenci, kteří se trenérovi budou chtít ukázat,“ naznačil.

Ovšem nic, co by v Meziříčí neznali. „Menší množství zkušeností budou chtít mladíčci nahradit elánem a dravostí. Čekám vyrovnaný zápas, který rozhodnou maličkosti,“ komentoval.

Chybět mu budou tři hráči. „Sargsyan je dlouhodobě zraněný. Urbánkovi se obnovilo zranění z podzimu a Karmazín dostal do doktora zákaz, aby se vyléčil úpon v koleni,“ dodal Šimáček.

Hodně vydařenou neděli prožil středopolař fotbalistů Nové Vsi František Nečas (vlevo u balonu). Do sítě branky Sapeli Polná se trefil třikrát a rozhodl o výhře svého týmu 3:1.
KANONÝR DENÍKU: Na demolici Řečice se disponovaný Pavouk podílel osmi brankami

Jako poslední, ale jediní doma, vyběhnou k zápasu hráči Nového Města na Moravě. V sobotu od 17.00 hostí Kroměříž „Doma jsme letos moc bodů nenahráli, proto bychom chtěli nějaký získat,“ řekl kapitán Vrchoviny Lukáš Michal.

Oběma celkům už o nic nejde, takže by k vidění mohla být solidní hra. „Delší dobu se potýkáme s koncovkou. S jedním vstřeleným gólem se těžko vyhrává. Trošku se trápí Tomáš Duba, který to měl letos kvůli zraněním těžké. Ale ani my ze zálohy moc nepomáháme, proto jsme v tabulce tam, kde jsme,“ potvrdil Michal.

MSFL - 31. KOLO
PÁTEK: Vratimov – Frýdek-Místek, JIHLAVA B – Olomouc B (17.30), Znojmo – Otrokovice (18.00).
SOBOTA: Zlín B – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (10.30), NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Kroměříž (17.00).
NEDĚLE: Rosice – Slovácko B, Ostrava B – Hlučín, Blansko – Uničov (vše 10.15).


Načítám tabulku …