Vzhledem k nepříliš lichotivému postavení obou mužstev v třetiligové tabulce se v podstatě hrálo o šest bodů. Hráči hostující rezervy FC Vysočina sice měli v první půli balon více na svých kopačkách, Vrchovina však neustále hrozila po rychlých brejcích.

Po jednom z nich následoval rohový kop pro domácí celek. Přetažený balon vrátil do ohně Sytař a stoper Batelka hlavou otevřel skóre sobotního derby – 1:0.

Po změně stran byla, celkem logicky, větší aktivita na straně hostů. Jenže fotbalisté Vrchoviny pozorně bránili, takže k ohrožení jistého Šmídy se hosté dostávali pouze při standardních situacích.

Ani jedna z nich ovšem nepřinesla vyloženou gólovou příležitost. Naopak. Po přímém kopu Michala doputoval balon až na nohu Novotného, který orazítkoval břevno svatyně hostů.

Nedostatek štěstí, nebo realita? Autor těchto řádek je přesvědčený, že v případě vyřazení Česka ve fotbalové baráži o světový šampionát v Kataru spíše to druhé.
Fotbalová glosa: Co je víc než jeden Schick?

Fotbalisty Vrchoviny však tato promarněná příležitost mrzet nemusela, po vítězství 1:0 si připsali do tabulky veledůležité tři body.

„Je to pro nás velká psychická vzpruha do dalších zápasů. Bohužel jsme ale přišli o záložníka Dudu, jehož kotník nevypadá vůbec dobře,“ mrzelo jinak spokojeného kouče Nového Města Pavla Procházku.

„Co k tomu utkání říci. Vrchovina jednu branku vstřelila, my naopak ne, proto tři body zůstaly doma,“ lakonicky utkání zhodnotil trenér juniorky FC Vysočina Michal Veselý.

NOVÉ MĚSTO - JIHLAVA B 1:0
Gól: 29. Batelka. Rozhodčí: Julínek. ŽK: 3:5. Diváci: 260. Poločas: 1:0. Nové Město na Moravě: Šmída – Švanda (75. Bača), Vícha, Batelka – Hekerle, Duda (52. Trojánek), Michal, Svoboda, Novotný – Sytař (63. Duba), Matulka. Jihlava B: Lancman – Christodoulou, Tall, Fila, Němeček (61. Vacek), Musil (61. Araujo), Novák, Shudeiwa, Chocholatý, Arroyo, Savi.