Jenže dobře hrající domácí dokázali rychle odpovědět. Křížnou střelou na zadní tyč se prosadil Richtár. „Takový zápas se jen tak nevidí, byl hodně otevřený, oba týmy hrály bez zodpovědnosti vzadu," tvrdí trenér vítězů Jan Šimáček a pokračuje: „Vstup a vedení 2:0 bylo perfektní, ale zase jsme dovolili brzy dostat se soupeři do zápasu."

Hosté byli v útlumu, ve 25. minutě pomohla Lancmanovi už podruhé tyčka a o dalších dvanáct minut později vymetl šibenici nádhernou střelou z otočky Raab – 2:2. O to důležitější bylo, že odpověď našel Plichta a střelou bez přípravy čtyři minuty před pauzou zvýšil na 2:3.

Jihlavští fotbalisté (ve žlutém) prohráli doma s Varnsdorfem 1:2.
Tři prohry a Jihlava opět hledá snajpra. Jsme střelecky neschopní, zlobí se kouč

Živelný fotbal pokračoval i v první fázi po přestávce. Richtár si poradil s defenzivou Meziříčí i gólmanem Lancmanem a vykřesal jiskřičku naděje na bodový zisk pro nováčka soutěže. Tu však rázně utnul Plichta a znovu rychle po vyrovnání. V 59. minutě mu vítkovická obrana znovu nechala hodně prostoru a rozhodl na konečných 4:3.

Pak už hosté v kontrastu s první hodinou zvládli defenzivu výborně a až na jeden závar Vítkovicím nic nedovolili. „Naopak jsme mohli přidat i pátý gól, Vítkovice mají mladý tým, který dělá v defenzivě hodně chyb. Pro nás pro trenéry to byl infarktový zápas a přiznejme si, inkasovaných gólů na obou stranách mohlo být více," dodal Šimáček.

Jako den a noc

Sezona v podání Velkého Meziříčí má tak zatím velmi černobílý průběh. Na úvod tři kola bez bodového zisku, v dalších pěti utkáních šestnáct tref.

Čtyři do sítě Frýdlantu, dvě Uničovu, potom po třech Hodonínu a Znojmu a v sobotu znovu čtyři míče, tentokrát v síti Vítkovic. „Zápas s Frýdlantem byl tím pomyslným zlomem. Hráli jsme jako jeden tým a od té doby nám to lepí v útoku," pochvaluje si trenér Jan Šimáček.

Paralelu z předchozích sezon hledá marně. „Je pravda, že dopředu toho už moc vylepšovat nejde. Tolik gólů jsme nedávali ani v dobách, kdy jsme měli silnější tým," zamýšlí se.

Je tady však jedno velké ALE! „Defenziva. Pořád nám někdo v obraně chybí. Navíc nám v poslední letech odešlo tak osm lidí ze základu. Souhra trochu chybí, děláme chyby. Jsme ale rád, že nejsme první, kdo prohrál ve Vítkovicích. Naštěstí dokážeme soupeře přestřílet," zakončuje Šimáček.