Dvě již prakticky jisté posily, k tomu pak návdavkem dva mladí hráči na testech. Vedení třetiligových fotbalistů Velkého Meziříčí před jarní částí nikterak nezahálí.

O prvních dvou jménech už Deník čtenáře informoval v minulém týdnu. Pětadvacetiletý bek Tomáš Mrňa má divizní ostruhy z Velké Bíteše. O dva roky starší Vojtěch Hron je odchovancem Jihlava, nejvíce toho zatím odehrál za Zápy v České fotbalové lize.

Naposledy nastupoval v nižší rakouské soutěži za Eggenburg. „Jejich příchod ještě není úplně dotažený, ale vše je na dobré cestě,“ přiznal kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Posily do defenzivy už by byly, nyní se ve městě pod dálničním mostem zaměřili na kraj středové řady. A opět jde o dvě jména.

Záložník Kryštof Crhan (ročník 2002), na podzim hájil ve třetí lize barvy Blanska. O dva roky starší Marek Lokvenc nastupoval o soutěž níže za juniorku FC Vysočina. „Chtěli jsme zvýšit konkurenci v zimní přípravě, proto jsme oba přivítali,“ poznamenal trenér Velmezu.

Cesta obou hráčů do přípravy Meziříčí byla odlišná. „Marek Lokvenc se ozval sám. Chtěl zkusit něco ve vyšší soutěži, proto jsme se domluvili na měsíční zkoušce. Stejně tak i u Kryštofa Crhana, kterého naopak vytipoval, přes své kontakty na jihu Moravy, náš manažer Martin David,“ popisoval Šimáček a ještě dodal.

„Všem hráčům jsme řekli, že po utkání s dorostem Jihlavy v polovině února kádr uzavřeme a s ním půjdeme do jarní části.“


Načítám tabulku ...